Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xDominik

Komputer działa słabo w niektórych grach

Polecane posty

Siemka otóż Mój komputer dziwnie chodzi w grach:

CoD Modern Warfare 1,2 - full detale bez ścinki

Mass Effect 1 ostatnio do dodany do Cd Action low detale i ścina :)

Inne przykłady mogę dać np: Blur low detale ścina, BioShock 1 Full detale bez zacięcia,

Bionic Commando dany w cd action full detale i bez ścinki a ten drugi bionik platformowy (Rearmed) już jakoś wolno chodzi nie ścina ale tak się czuje jakbym grał w zwolnionym tempie :D, Gothic 3 średnie detale i ścina co parę sekund (5-10),

Far Cry 2 rozdzielczość na full a te inne rzeczy (tekstury,woda,roślinność) na średnie.

I tu jest moje pytanie czemu tak jest ?

Komp:

Karta Graficzna: GeForce 9500 GT

Procesor: AMD Phenom II X2 560 3.3 GHz ale mam 3.4 :D

Ram: 2GB

Sterowniki najnowsze a system Windows 7

Dysk 1000 GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując: słaba optymalizacja gier + kiepska karta graficzna (być może, także i te same sterowniki nie każdej grze "pasują"), raczej wszystko w normie i trzeba się przyzwyczaić (aczkolwiek sprawdzenie temperatur nie zaszkodzi, zasilacz jeśli jest badziewny też może być jedną z przyczyn występowania problemów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor można ocenić na jakieś 5-6/10 - dwa rdzenie to trochę przeżytek, ale poza tym jest OK. Natomiast karta graficzna to beznadzieja, na dzisiejsze standardy to góra 2/10.

Ile mógłbyś na kartę wydać? podaj też jaki masz zasilacz (marka, model, moc).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, do wymiany. Sam w sobie zły nie jest, ale to straszny staroć i ma zbyt niską moc na linii 12V pod nową kartę graficzną. Już przy obecnym zestawie zapasu mocy prawie nie było.

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-29194-...PSU-80Plus.html

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-26312-...-BEST-BUY-.html

Oto propozycja upgrade. Mocna karta graficzna i zasilacz z zapasem mocy. Na linii 12V ten zasilacz jest aż o 252W mocniejszy od starego Fortrona. Ponadto ma wyższą sprawność, czyli komputer będzie pobierać nieco mniej prądu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...