Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TheDarkStefan

DVD-ROM nie czyta niektórych płyt

Polecane posty

Witam wszystkich.

Mam denerwujący problem z DVD-ROMEM. Mój DVD-ROM jest z firmy Samsung (nic więcej o nim nie wiem :( ), odczytywał wszystkie płyty, które chciałem, nie miał z nimi żadnych problemów. Jednak nie dawno z niewiadomych przyczyn nie odczytał The Settlers 10-lecia, później Counter Strike'a 1.6. Mój drugi DVD-ROM nie działał, więc mogłem włożyć płytę tylko do pierwszego, tego z Samsunga. Po załatwieniu sobie drugiego DVD-ROMA, (wygląda tak samo jak ten pierwszy, tylko nie ma napisane "samsung")który został podpięty (przez mojego tatę,co nie sprawiało mu problemów) od razu sprawdziłem czy działa płyta. Okazało się, że nie. Jeszcze dziwniejsze było to, że po podpięciu nie było ikonki DVD-ROMA w "Moim komputerze". Oczywiście nadal byłą ikonka z DVD-ROMEM samsunga jednak po włożeniu do tego drugiego DVD-ROMA płyty ikonka z tym pierwszym... zniknęła. o.o Tata odpiął tego nowego DVD-ROMA i ten z samsunga działa normalnie, jednak nadal nie czyta CS'A i Settlers'ów. Nie wiem o co może chodzić ponieważ jestem zielony jeżeli chodzi o sprzęt. :/ Proszę o pomoc, bo na prawdę NIE MAM POJĘCIA O CO CHODZI

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów.-org
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, trochę chaotycznie (nawet nie czuję kiedy rymuję) :-)

Rozumiem, ze oba napędy są na ATA (szeroka, 40 lub 80 kabelków) taśma? Jeśli tak (piszesz że jesteś zielony) to łopatologicznie:

1. Zrób zdjęcie taśmy.

2. Zrób DOKŁADNE zdjęcia tylnego panelu napędów - trzeba będzie sprawdzić konfigurację MASTER/SLAVE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JohnKramer

Laser? Raczej mało prawdopodobne skoro tylko kilku płyt mu nie czyta przynajmniej to wnioskuję z ostatnich wersów autora tematu choć piszę on chaotycznie że trzeba się domyślać układać w głowie.

Słuchaj a ta płytka Settlersów CSa i nie wiem czego tam jeszcze, to nie są czasami duble layersy? Chodzi mi o to czy to nie są dwu warstwowe płytki ponieważ niektóre napędy ( te starsze) nie odczytują ich np.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH]

Przy nieprawidłowej konfiguracje czasem działa, gdy np: jeden napęd jest na taśmie, podłączenie drugiego powoduje często definitywne "zniknięcie" obydwu. Coś się tak uparł na tą prawidłową konfigurację? Widać, że autor nie za bardzo zna się na komputerach więc chciałem na sztywno ustawić master i slave zachowując odpowiedni sposób podłączenia - potem diagnostyka jeśli coś będzie nie tak. Jak będziesz dalej tak podważał to będziemy kręcić się w kółko, bo jak mamy diagnozować napęd skoro nie mamy pewności co do jego prawidłowego podłączenia?

Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...