Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wuu87

Rozwiązany: Mobo a chłodzenie

Polecane posty

Witam.

Przymierzam się do zakupu nowego sprzętu i mam w związku z tym pytanie.

Mianowicie, czy na mobo AsRock Z68 Pro3-M z pamięciami Corsair DDR3 4GB 1600MHz CL9 Vengeance (a więc dosyć wysokie) wejdzie Scythe Mugen 2.

Z tego co widzę płyta jest dość "ciasna", a nie chciałbym sytuacji, w której chłodzenie nie wejdzie z racji gabarytów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będzie ze sobą kolidować. Dlatego lepiej brać pamięci z niskimi radiatorami. Albo i w ogóle bez radiatora, w przypadku DDR3 to nie jest wymagane.

Tak na marginesie Z68 Pro3-M jest taka sobie. Może się pochwalisz co dokładnie kupujesz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wyżej wymienione + i2600k

resztę mam:

Zasiłka Corsair TX650

Radek 4890 Vapor-X

Narazie chcę zrobić mocny update procka przed BF3 + wszystko co do tego wymagane,

a gdzieś styczeń/luty dokupie najbardziej opłacalną grafikę - może nie najdroższą ale jakiąś z wyższej półki, dlatego zależy mi na i2600k a nie na 2500 zawsze to 8~14% więcej mocy. budźet na kompa CPU+Mobo+Ram liczę z 2000~~2400 zł. Chłodzenie poza tą kwotą.

Z tego co czytałem to jest to najleszy wybórr w tym przedziale cenowym jeśli chodzi o mobo + nawet ładnie się na niej kręci sandy bridge.

Ram nie ma raczej róznicy jaki będę brał ten tez mi w miarę cenowo podchodzi na agito wychodzi 100 zł za kostkę jakbym brał 2x4GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy - jeśli już koniecznie nie masz na co tej kasy wydać to brałbym i7... Ale mi chodzi po głowie zwyczajnie wzięcie i5 i zachować kasę na kupno jeszcze lepszej grafy w przyszłości. Ew. można wziąć lepszą płtę główną, jak np. Asrock P67 Extreme4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni model Z68 od P68 oraz sama wersja P68 Extreme 4 od Extreme 6, bo aż tak wtajemniczony to nie jestem, a widzę że cenowo wychodzą tak samo. Zaoszczędzeniem na kartę grafiki się nie martw :D bo na to będę miał ile będzie trzeba :) jak się uprę to w 3 miechy i 3k odłożę. A zależy mi aby CPU i mobo było dobre jakościowo i wydajnościowo no i teraz już wiem że Z68 Pro3-M nie kupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalne rzecz biorąc Z68 ma możliwośc użycia karty graficznej wbudowanej w procesor, i... dla zwykłego usera to właściwie tyle. Dodajmy też że niektóre płyty Z68 są okrojone względem ich odpowiedników pod P67 (najlspszym przykładem jest Asrock P67 Pro3 i Z68 Pro3).

Co do Extreme4 vs Extreme6, to ten drugi ma jeszcze mocniejszą sekcję zasilania. Jednak już w Extreme4 jest na tyle mocna by dopłata do Extreme6 sie zbytnio nie opłacała. Ew. możesz dopłacić do ASUSa P67 Sabertooth, ale Extreme4 spokojnie da radę. Summa summarum nawet na P67 Pro3 bardzo mocno procka podkręcisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuje za sprostowanie w takim razie:

CPU: i2600k

Mobo: P67 Extreme 4

A jaki ram i ile byś do tego dorzucił tak aby Mugen 2 bez problemu wszedł chodziaż ta płyta już jest większa z tego co widzę. Widzę, że przważnie polecasz GoodRamki. Skoro już cię męczę, wymęczę cie do końca :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...