Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RadzimNieradzim

Jaki program do tworzenia filmów?

Polecane posty

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu zacząłem bawić się w tworzenie filmów, na początku w formie pokazów slajdów ale planuje podszkolić się nieco w dziedzinie obróbki filmików i poszerzyć nieco zakres działalności. Szukam dobrego, darmowego programu który pozwoli mi na w miarę profesjonalną obróbkę klipów. Do tej pory działałem na Windows Movie Maker 2.6 ale to nie jest program który daje wiele możliwości. Mógłby ktoś pomóc w tej kwestii ? :) Moim kolejnym celem jest stworzenie filmu promującego pewną oragnizację i chciałbym zrobić coś co na prawdę robi wrażenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o darmowe narzędzia, to jest tu na prawdę ciężko... Jedyne, co przychodzi mi do głowy to VirtualDub, ale niestety nie umywa się on do takiego softu jak Sony Vegas, Pinnacle Studio itd. Proponuję pobawić się trialami tych programów, na dwa miesiące wystarczą. Do tego czasu powinieneś dać radę dozbierać stówkę i kupić używaną licencję starszej wersji któregoś z nich. Można je trafić na All. Chodzi mi też po głowie jeszcze...

Mam! Jest taki program, jak Lightworks, który jakiś czas temu został wydany na wolnej licencji. W czasach swojej świetności, tworzono na nim parę głośniejszych filmów (np. ten z takim białym robotem o ogromnej głowie, nie pamiętam nazwy). Na razie wyszła tylko beta, ale może warto spróbować? Nie miałem z nim do czynienia, ale może się to okazać strzałem w dziesiątkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(np. ten z takim białym robotem o ogromnej głowie, nie pamiętam nazwy)

Autostopem przez galaktykę?

@VirtualDub: W zasadzie samym VirtualDubem niewiele zrobi, potrzebny byłby mu jeszcze Avisynth do w ogóle sklejenia filmów... Ale to wymaga bardzo dużo przygotowania i znalezienia jakiegoś tomiszcza do nauki. Sama Wiki i tutorial z łączenia filmów i dodawania dźwięku z pliku to nie jest zbyt wielka pomoc.

Wśród profesjonalnego oprogramowania do montażu jest jeszcze Adobe Premiere.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...