Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

erkinoos

Odmowa Dostępu

Polecane posty

Nie wiem czy napisałem to w dobrym dziale , mimo wszystko przepraszam ale mam DUŻY problem :( Mianowicie w jednym z folderów mam ważne pliczki które są mi poprostu potrzebne , pobralem je z neta , odblokowalem jednak że dzisiaj gdy chciałem je skopiować na pendrive'a pisze że błąd odmowa dostępu sprawdź czy nie jest aktualnie używane i chronione przed zapissem bla bla bla .... więc wchodze w opcje a tam "Tylko do odczytu" ... gdy próbuje odznaczyć i zastosować pisze "Bląd podczas stosowania atrybutów (ścieżka do folderu) odmowa dostępu" pomocy :sad: Posiadam system Windows XP Home Edition niby pisze że administrator ale [beeep] widać :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie rzeczy:

1. Czy jesteś właścicielem (w sensie uprawnień w systemie) plików, które chcesz przesłać?

2. Jak wygląda pełna ścieżka do plików, które chcesz przesłać (może jakiś dziwny znak tam bruździ, albo ścieżka jest za długa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo pomoże albo nie pomoże. Na dwoje babka wróżyła. Zależy co jest przyczyną. Do plików najpewniej można uzyskać dostęp z jakiegoś systemu odpalanego z płyty czy pendrive'a (np. SLAXa). Proponuję sprawdzić czy w systemie nie ma jakichś szkodników (część potrafi przetrwać format). Jeśli nie, to może to być jeszcze jakiś problem sprzętowy, ale raczej stawiałbym na żyjątka w systemie.

Zrób co następuje:

1. Ściągnij i zainstaluj program Malwarebytes' Anti-Malware (wersja darmowa wystarczy). Uruchom go, zaktualizuj i wykonaj pełne skanowanie. Po zakończeniu skanowania powstanie plik tekstowy, czyli log.

2. Uruchom program OTL. W OTL pozaznaczaj opcje Infekcja LOP - Sprawdzanie oraz Infekcja Purity - Sprawdzanie, Skanuj wszystkich użytkowników (resztę zostaw bez zmian), poza tym we wszystkich sekcjach zaznacz opcję Użyj filtrowania i kliknij Skanuj.

Jeśli masz jakieś oprogramowanie emulujące napędy (Daemon Tools, Alcohol 120% itp), to wykonaj kolejny krok. Jeśli nie, to przejdź od razu do punktu 4.

3. Ściągnij program Defogger, uruchom go i wyłącz nim emulację napędów. Następnie uruchom ponownie system.

4. Ściągnij program GMER. Nie zmieniaj żadnych opcji i kliknij przycisk Szukaj. Po zakończeniu pracy zostaniesz poinformowany, że log został zapisany w schowku. Otwórz notatnik, wklej go i zapisz na dysku.

W przypadku problemów z GMERem spróbuj uruchomić go w trybie awaryjnym, jeśli i to się nie uda, to będzie trzeba użyć czegoś innego.

Na forum zamieść logi z Malwarebytes', OTL (otl.txt oraz extras.txt) i GMERa. Daj je albo jako załączniki do posta, albo wrzuć na wklej.org.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...