Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jakub313

Rozwiązany: Instalacja RAM-u

Polecane posty

Witam wszystkich i od razu przechodzę do sedna tj. czy po wymianie lub po prostu ponownym włożeniu tej samej kostki RAM trzeba COKOLWIEK zrobić w komputerze jak się go ponownie uruchomi? Czy trzeba zainstalować ponownie system operacyjny czy nic nie trzeba robić a RAM już działa jak należy. Byłbym wdzięczny za odpowiedź.

I jeszcze jedna sprawa: mam dwie kostki RAM po 1 GB ( zakupione 3 lata temu) i chcę kupić kolejne dwie po 2 GB. I tu mam pytanie: czy jak je umieszczę w te miejsce gdzie się je wkłada ( nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa) to czy te stare kostki muszę wyjąć czy one mogą zostać? Czy RAM jednej firmy będzie współgrał/działał z RAM-em innej firmy? Stary RAM jest z typu DDR2 a nowy DDR3 - czy to nie jest jakiś problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można mieć naraz zainstalowanej pamięci DDR2 i DDR3. Stare kości muszą zostać wyjęte. Oczywiście upewniłeś się czy twoja płyta główna obsługuje DDR3? (DDR2 i DDR3 mają różne wejścia)

Jeśli byś dokupił więcej modułów pamięci DDR2, to stare moduł by mogły zostać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: GA-EP45-DS3L

Z tego co znalazłem w internecie to nie obsługuje DDR3, ale jeśli możecie to potwierdzić to byłbym wdzięczny.

I jeszcze jedna sprawa: Lepiej kupić 2 x 1GB czy 1 x 2GB ?

Powtarzam też wcześniejsze pytanie dotyczące różnych producentów RAM-u. Czy mogę mieć RAM Kingstona i RAM GOODRAM-u na raz na jednej płycie głównej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...