Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krystianziom007

Format

Polecane posty

Chciałbym zrobić formatka, ale gdy botuje płytkę w7 to nic się nie pokazuje, wiec wymyśliłem sposób zainstalować XP i bezpośrednio wsadzić płytkę w XP i wejść do mój komputer stacja dysków i zainstalować 7 czy da się tak zrobić na jednej partycji a nie muszę mieć dostępu do XP bo interesuje mnie jedynie 7. grunt żeby w7 działał

PS. Proszę o szybką odpowiedz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli najpierw zainstalujesz XP, a potem Win 7 to musza byc one na 2 roznych partycjach. Jezeli masz dysk C, dysk D i tak dalej to wsadz XP do dysku D, potem Win 7 na dysk C i na koniec format dysku D.

Jak Ci nie odpala Win 7 przy Boot'owaniu? Tak dla pewnosci: Czy zmieniles ustawienia w BIOS'ie, zeby Ci boot'owalo z napedu, a nie z HDD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zalezy.

Oczywiscie jeden dysk na Windowsa i tak bedzie musial zostac sformatowany. Jaka pojemnosc ma dysk C (ten co formatujesz dla Win 7)? Jezeli ma sporo miejsca, to mozesz ta pojemnosc podzielic na 2 partycje (jest jakies tam minimum na pojemosc nowej partycji, ale nie pamietam ile wynosi). Najlepiej jak wezmiesz prawie cale miejsce na dysk dla Win 7, a druga tymczasowa partycja bedzie miala minimum pojemosci, oczywiscie nie mniej niz wymaga teg Win XP. Jak skonczysz caly proceder, to ten dysk z XP formatujesz.

Teraz jest problem. bo nie wiem co dalej. Mam nadzieje, ze ktos inny da pewna odpowiedz na to. Otoz nie jestem pewien czy zwolnione miejsce mozna tak po prostu "przylaczycz/przydzielic" do istniejacego juz dysku, czy trzeba zrobic format innej partycji i stworzyc nowa, juz z cala dostepna pojemnoscia.

Jezeli masz spory dysk (500+ GB) i nie wykorzystujesz cala pojemnosc na styk, to te kilka GB mozesz sobie darowac wedlug mnie, bo szkoda zachodu.

W taki sposob nie stracisz danych na wiecej niz 1 dysku, ale to zalezy od twojej sytuacji jak pisalem wyzej.

Mam nadzieje, ze pomoglo to cos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...