Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

llyqss

Dysk zewnętrzny LG

Polecane posty

Mam problem z LG External HDD HXD5 320 GB. Mianowicie, kiedy podłączam go pod USB i wyświetla mi się jego zawartość wszystkie foldery widoczne na nim są skrótami. (z lokalizacją cmd C:\WINDOWS\system32) oprócz tekstowych w formacie .txt. Żadne dane nie zostały utracone. Przez właściwości widzę, że zajęte jest 250 GB. Skróty otwierają się i wyświetlają zawartość jedynie na okropnie starym ponad 10cio letnim sprzęcie z XP (?!), na drugim, nowszym z XP oraz trzecim z Win7 nie mogę nic zrobić. Kiedy zgrywam na próbę utworzony folder, po ponownym podłączeniu wyświetlany jest jako skrót. Na każdym komputerze próbowałem reinstalacji sterowników, lecz problem wciąż występuję. Serdecznie proszę o pomoc.

EDIT

Skopiowałem skrót z dysku i przy próbie uruchomienia występuje komunikat o braku pliku 'bcd8f464.exe'.

Po zgooglowaniu okazuje się, że to jakiś wirus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskanuj ten dysk antywirusem, później ściągnij Malwarebytes Anti-Malware i także przeskanuj. Jak znajdzie wirusa, to usuń go. Później skan antywirem, żeby upewnić się, że wszystko wyczyściło. Wtedy zdaj raport, czy dysk działa jak należy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w nocy właśnie to robiłem. Przeskanowałem Avastem, znalazł 2 pliki - usunąłem, MBAM, znalazł 2 pliki - usunąłem, użyłem jeszcze USBFix. Po tej serii na dysku odblokowały się 2 foldery.

Właśnie zrobiłem ponowny skan Avastem. 3 zarażone pliki (bcd8f464.exe, A0293098.exe, A0293132.exe :P), potem MBAM, który nic nie znalazł.

Włączyłem opcję, żeby pokazało ukryte foldery. Na dysku widać folder RECYCLER a w nim był bcd8f464.exe i desktop.ini, po użyciu Avasta nie ma pliku bcd8f464.exe.

Ale problem jest nadal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden program plików zarażonych już nie znajduje, a dysk wygląda teraz tak jak na zdjęciu. Foldery 'Chorwacja' i '201107A0' występują po tym skanowaniu jako folder plików oraz jako skrót. Te dwa da się otworzyć i wyświetlają zawartość, ale reszty już nie. Po kopiowaniu na kompa nie mogę otworzyć żadnego folderu i wyświetla się komunikat, że nie można znaleźć pliku 'bcd8f464.exe'.

LINK do screena jak wygląda to na dysku.

EDIT

Po kombinacjach z Avastem, MBAM, USBFixem i Combofixem foldery otwierają mi się gdy wpiszę całą ścieżkę lokalizacji. Skopiuję zawartość i sformatuję dysk. Dzięki za rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...