Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xengeyokai

Rozwiązany: udostępnianie plików w sieci domowej lokalnej

Polecane posty

Witam,

Moja sieć domowa składa się z PC (kabel ethernet) i laptopa acer 5741g (wifi) na routerze tp link którego model jest nieistotny poniewaz problem dostarczał frustracji kiedy oba były podłączone kablem bezpośrednio bez routerow switchy etc.

Na pc nie mogę uzyskać dostępu do plików udostępnionych na laptopie i podejrzeć te które udostępniam z pc i łapię komunikat ze screena.

http://img148.imageshack.us/img148/7006/beztytuuae.png

beztytuuae.th.png

z laptopa wszystko hula, mam z niego pełny dostep do zawartosci pc (caly dysk ustawiony na zapis/odczyt). do tej pory wrzucalem rzeczy na pc z laptopa siedzac wlasnie przy nim, ale stalo sie to uciazliwe odkad jeden z komputerow powedrowal do drugiego pokoju. probowalem roznych sposobow z roznych for. wlaczalem uslugi, ustawialem je na automat, centrum udostepniania sieci znam na pamiec i wciaz nic. towarzysze, pomozecie?

KASIAXX - laptop, screeny z pc

http://img215.imageshack.us/img215/8536/beztytuuleq.png

beztytuuleq.th.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dawałem, ale...

Problem rozwiązał za sprawą kopiowania cięzkiego, trzydziestogigowego katalogu. Jak wiadomo po kablu szybciej niz wi-fi, dlategóż spiąłem oba komputery skrętką, utworzyłem im grupę domową w obrębie jedynej sieci w jakiej się znajdowały (wifi off, ethernet out) i w magiczny sposób wszystko zaczęło działać jak powinno.

Po podłączeniu wszystkiego spowrotem "po staremu", wciąż działało tak jak trzeba. Magia, nie wiem doprawdy co się stało i dlaczego. Grunt iż działa jak powinno.

Nie zagłębiam się w problem bo jakoś mnie to nie eksajtuje, co nie mniej jednak pozotaje ciekawostką dla mnie i potencjalnych zainteresowanych.

Politan, dzięki za wypowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...