Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mAs5

Komputer sam się resetuje

Polecane posty

Od jakiegoś czasu system sam się resetuje. Słychać taki przeciągły dźwięk, chyba Biosa, na chwilę pojawia się niebieski ekran z jakimiś białymi napisami i koniec.

Za pierwszym razem, uruchomił się ponownie i pisało coś o nieznanym błędzie i były możliwości wyboru trybu awaryjnego albo ostatniej dobrej konfiguracji i chyba jeszcze coś.

Później już się tylko resetował bez informacji o trybach.

A dzisiaj zamiast tego dźwięku-pisku był jakiś jakby zgrzyt i czarny ekran. Komputer już się nie uruchamiał od nowa tylko, trzeba było odłączyć z prądu.

Monitor wyłączył się a sam komputer chodził jednak bez uruchamiania jakichkolwiek procesów.

Po paru resetach wszystko się uruchomiło ale zakładam, że ten problem będzie się znowu pojawiał.

Nie ma znaczenia co robię na komputerze, czy siedzę w internecie czy gram. To loteria

Windows XP

AMD Phenom 9500 Quad-Core Processor

2 GB RAM

NIVIDA GeForce 8500 GT

Zasilacz OCZ 500MXSP 500W

Płyta główna GIGABYTE GA-MA770-UD3

(mam nadzieję, że w miarę jasno to opisałem i bez jakichś głupot ale nie jestem specem od komputerów :tongue: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to chodzi?

http://imageshack.us/f/18/smarte.jpg/

http://imageshack.us/f/824/cpuidhardwaremonitor201.jpg/

(nie wychodziło mi z obrazkami więc je wstawiam w najprostszy sposób)

wydaje się być w porządku chociaż jak pierwszy raz sie to stało to też pomyślałem, że może coś tam sie grzeje za bardzo bo ogólnie było gorąco i jakoś wiatraki mocniej huczały. Na razie od paru godzin komputer normalnie chodzi ale jak wcześniej się zresetował i pojawił się ekran wybierania trybu to nie mogłem wybrać "uruchom normalnie" bo znowu wyskakiwał niebieski ekran. Włączał się dopiero po wybraniu ostatniej dobrej konfiguracji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dysku widać małe problemy z jego zasilaniem (niezerowa wartość w polu Command Timeout). Warto sprawdzić jakie napięcia podaje zasilacz (koniecznie miernikiem) oraz stan kabelków zasilających dysk.

Przydały by się też temperatury w stresie (jak mniemam, na obrazku są te w spoczynku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie zmieniłem kabel łączący dysk z zasilaczem . Temperatura spadła o 10 stopni i komp nie zresetował się teraz od razu po uruchomieniu. Wcześniej tak robił i dopiero po którymś resecie chodził normalnie. Będę obserwował czy coś się dzieje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...