Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Car4los9

Migotanie monitora przy 75Hz

Polecane posty

Witam,

niedawno kupiłem nowego kompa (opis niżej) i mam problem z monitorem, gdyż przy 75Hz niemiłosiernie migocze przez co mam bóle głowy i grafika w grach jest dużo słabsza (na full detalach).

Monitor to Samsung SyncMaster 931BW Lcd, jego rozdzielczość macierzysta to 1440x900.

Da się to jakoś naprawić, czy trzeba czekać aż się zepsuje i kupić nowego :s

Ps: Sterownik do monitora pobralem i jest z 2007 roku ...

Konfiguracja komputera: System operacyjny:

Windows 2.6.1.7601 (Service Pack 1)

Typ procesora:

Intel? Core? i5-2500K CPU @ 3.30GHz

Model karty graficznej:

NVIDIA GeForce GTX 560 Ti

Plyta główna:

Asus P8H67-M REV 3.0

Rozdzielczość pulpitu:

1440x900

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się doszukałem w necie monitor nie jest przystosowany do pracy w tak wysokiej rozdzielczości z odświeżaniem >60Hz. Na forum elektrody ktoś pisał nawet że w ten sposób udało mu się zepsuć monitor.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1424096.html

ja bym zmienił odświeżanie na 60Hz... nie wiem zresztą po co Ci 75Hz na monitorze LCD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z odświeżaniem miało zastosowanie w przypadku monitorów CRT. Dla LCD nie zauważysz różnicy czy ustawisz 60Hz czy 75Hz.

Generalnie zdecydowana większość dzisiejszych LCD (a LED to LCD z podświetleniem LED) jest robiona pod 60Hz.

Tak na marginesie ktoś Ci kiepsko doradził z zakupem płyty głównej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez dłuższy czas dalo się wytrzymać, ale zainstalowałem Mass effecta i migotanie jest tak niemiłosierne, że po godzinie oczy mi sie rozpływają ;s Ustawienia karty domyślne, 60 hz format niedawno byl

Ps: O płycie wiem, sprzedawca mi "poradził", że taka sama, a tańsza .... i nie mogę podkręcić proca

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...