Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

insuline

Plastikowe pudełka na DVD#2

Polecane posty

Witam, czy chcielibyście plyte DVD#2 dostawać w plastikowym pudełku?

Ja osobiście chciałbym, lepiej to wygląda itp.. Ale pewnie wiązało by się to z podwyżką ceny pisma.

@EDIT Widze, że pomysł raczej nie przypadł do gustu, ale co wy na to, aby płyty lub jedna płyta lądowały w kartonowych pudełkach, takich jak z numeru 195 (9/2011)? Podawajcie też swoje pomysły ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, głosujcie w ankiecie, czy chcielibyście plyte DVD#2 dostawać w plastikowym pudełku.

Ja osobiście chciałbym, lepiej to wygląda itp.. Ale pewnie wiązało by się to z podwyżką ceny pisma.

Proponuje tez ankiete "kto by chcial zeby Polska lezala nad Morzem Srodziemnym"... :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na NIE - 2 plastikowe boxy to dodatkowe pieniądze na nie potrzebne CDA = podwyżka o zapewne 1 zł lub ta sama cena = brak jednego z pełniaków na płycie - zapewne tego najdroższego (choć ta druga opcja jest raczej nierealna). Ktoś chce plastik na drugą DVD ? No problem. W sklepach cena jednego w dużych zestawach to poniżej złotówki. Okładki robi jeden z forumowiczów, mianowicie djmati.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem eco-friendly i wole, zeby pelniaki, dema itd. byly dostepne wylacznie w formie cyfrowej, do sciagniecia ze strony CDA po podaniu klucza, ktory by sie znajdowal w danym wydaniu CDA. Dzieki temu mozna by bylo oszczedzic na kosztach zwiazanych z tlocznia, a za zaoszczedone pieniadze Smuggler, Hut, enki i reszta ferajny mogliby wybrac sie na urlop w bardziej egzotyczne miejsca niz robia to obecnie (bo pelniaki juz sa swietne, wiec wiekszego budzetu na nie najwidoczniej nie potrzeba). :tongue:

EDIT:

Oczywiscie klucz bylby powiazany z adresem IP lub posiadal jakies inne zabezpieczenia, tak aby nabywca jednego CDA nie mogl obdarowac pelniakami do sciagniecia wszystkich swoich znajomych z klasy, podworka, kolka rozancowego itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tesu - w Polsce to NIEWYKONALNE i kropka. Połowa z nas nie ma dostępu do szerokopasmowego netu, a na limicie 4GB to sobie nawet pół większego pełniaka nie ściągnę :( Czasy się zmieniają, CDA daje coraz większe gry na płytach, a Polska to nie Szwecja, gdzie łącza rozdają za darmochę... :dry:

Na 2 boxy w plastiku też raczej się nie zgadzam, bo tak jak wyżej pisano - za duże koszta/słabe pełne wersje. Niech jest, jak jest, albo zamiast tektury upchać wszystko do jednego boxa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązań takiej sytuacji jest wiele.

- Dodatkowe pudełko to od 80 gr. do 1zł za opakowanie przy cenie detalicznej.

- DVD slim double, czyli dwa krążki w jednym pudełku. Cenna detaliczna to dodatkowe, 20 gr.

- Spory serwer na dystrybucję cyfrową zawartości DVD. Problemy to koszta i jakość neta w Polsce zwłaszcza za miastem [pozorowania dla UPC za moje 50 mb ;)].

- Dodawania jeden mocnej gry zamiast trzech średnich i jednego mocarza. To rozwiązanie jest ryzykowne np.: ?gra wyścigowa? nic więcej? nie kupuje?.

Podsumowując wszystko rozbija się o KASE!

Albo dodatkowa złotówka za pismo albo tektura.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niby w Polsce to niewykonalne??? To ty po prostu jesteś zacofany. kto w dzisiejszych czasach ma internet 4mb? Ja sam mam 8mb i przeciętna gra ściąga mi się w czasie 2h(sprawdzałem na steamie).

Jestem jak najbardziej za propozycją Tesu.

A ja mam 2 MB i zyje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niby w Polsce to niewykonalne??? To ty po prostu jesteś zacofany. kto w dzisiejszych czasach ma internet 4mb? Ja sam mam 8mb i przeciętna gra ściąga mi się w czasie 2h(sprawdzałem na steamie).

Ja też mam 8Mb, ale z tego co wiem to standardy w Polsce są dużo niższe.

Proponuję umieścić ankietę na głównej z pytaniem o prędkość internetu w domu.

Jak dla mnie to jeden z boxów może być w tekturce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem eco-friendly i wole, zeby pelniaki, dema itd. byly dostepne wylacznie w formie cyfrowej, do sciagniecia ze strony CDA po podaniu klucza, ktory by sie znajdowal w danym wydaniu CDA. Dzieki temu mozna by bylo oszczedzic na kosztach zwiazanych z tlocznia, a za zaoszczedone pieniadze Smuggler, Hut, enki i reszta ferajny mogliby wybrac sie na urlop w bardziej egzotyczne miejsca niz robia to obecnie (bo pelniaki juz sa swietne, wiec wiekszego budzetu na nie najwidoczniej nie potrzeba). :tongue:

Fajny pomysł, ale utrzymanie serwerów, na które co miesiąc rzuci się 100 000 osób byłoby dużo droższe niż ta tłocznia x.X

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem eco-friendly i wole, zeby pelniaki, dema itd. byly dostepne wylacznie w formie cyfrowej, do sciagniecia ze strony CDA po podaniu klucza, ktory by sie znajdowal w danym wydaniu CDA.

Obawiam się, że bez płytki (namacalne :]) sprzedaż pisma by spadła. Ludziska są z natury leniwi. Poza tym, wciąż nie wszyscy mają dostęp do neta. Oraz, o czym wspomniał Różowy Wombat, serwery po premierze każdego nowego nr pisma by nie wytrzymywały ruchu. Tym bardziej, że nawet teraz są problemy z serwerami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Zalezy jeszcze z jakiego powodu kuuje sie CDA. Czesc osob (tak jak ja) kupuje magazyn dla lektury, a plytki nawet nie wklada do napedu. Ostatnim pelniakiem, ktorego zainstalowalem i w ktorego gralem byl Braid, a wczesniej chyba Ceville, w ktorego grala moja ladniejsza polowka. Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze jest tez spora rzesza osob, dla ktorych CDA to tylko glownie pelniaki, co zreszta dosc czesto widac po komentarzach w newsach do przeciekow, niestety...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tesu, tu nie ma żadnego zależy, tutaj chodzi o suche fakty. A skoro duża część osób kupuje ino dla gier, to byłoby oczywistym, że sprzedaż spadnie. Ja np. kupuję może 2 numery w roku, jak jest fajny pełniak... Nie to, że nie lubię tekstów w CDA, bo lubię, ale branża growa zwyczajnie przestała mnie obchodzić, wiec automatycznie większość zawartości pisma staje się mało atrakcyjna.

Still - a zauważ, że teraz mamy do ogarnięcia ino przecieki. Serwerownia Interii eksplodowałaby przy tłumie pobieraczy ;P Innym wyjściem jest wykorzystanie torrentów, ale znów to wiązałoby się z ogromnymi problemami technicznymi przy zabezpieczeniu tego systemu... Jak na moje, to zwyczajnie się to nie opłaca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niby w Polsce to niewykonalne??? To ty po prostu jesteś zacofany. kto w dzisiejszych czasach ma internet 4mb? Ja sam mam 8mb i przeciętna gra ściąga mi się w czasie 2h(sprawdzałem na steamie).

No widzisz - jestem chyba jakimś jaskiniowcem. Ale mam wielu znajomych w jaskini obok, którzy także mają mobilny net z limitem i mnie to jakoś nie dziwi; kabla ni ma, trza se jakoś radzić...

A propozycja wrzucania gier na serwer jest nieopłacalna z kilku powodów: pierwszy przytoczyli panowie nade mną - serwery, które nie wytrzymują obciążenia. Po drugie - wielu ludzi odwróciło by się od CDA, bo "ściągać, to oni mogą piraty". Nawet nie wiecie jak bardzo liczy się ten krążek w plastikowym/tekturowym opakowaniu. Ekszyn by skończył jak Click!, jestem tego pewien. Oni też eksperymentowali z płytami i dobrze na tym nie wyszli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy czytam wypowiedzi o dostepie do netu w Polsce i jego sredniej predkosci, to zaczynam sie zastanawiac co powinno sie stac, zeby cos w tej kwestii ruszylo w naszym pieknym kraju. W porownaniu do kilku krajow europejskich i azjatyckich, w ktorych przez dluzszy lub krotszy czas dane mi bylo kozystac z internetu w celach prywatnych i sluzbowych, Polska zdaje sie obecnie przebywac na szarym koncu. Sorki, ale ciezko jest mi sobie wyobrazic wrocic teraz do kraju i miec internet mobilny ze smiesznie niskim limitem danych na nim. Samo sciagniecie jakiejs wiekszej gry ze Steam byloby "lekko" problematyczne. Ja od miesiaca mam 500GB limitu, podniesione wszystkim klientom UPC za free ze standardowych 250GB, a Vodafone bylo na tyle mile ze zwiekszylo mi objety standardowym abonamentem pakiet danych na komorke z 500MB do 2GB, tez za darmo. Co prawda ani na kompie ani na komorce takich limitow nie jestem w stanie wykorzystac, ale przynajmniej jestem spokojny, ze sciagajac jakiegos ciezszego patcha lub gre ze Steam mam jeszcze spory zapas do wykorzystania. Mam nadzieje, ze i w Polsce dosc szybko cos sie ruszy w tym temacie i chociaz troche bedziemy blizej Zachodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<ciach> zapoznaj się zasadami cytowania - Pzkw

Jest blisko tyle że w miastach. Zachodni Wrocław ma Vectre [Pas oddzielający to Odra] a Wschodni UPC. Prędkości to 128 i 120 mb. Wybywam za miasto dokładnie 5 km i net to max 2 mb.

Dobrą opcją było by dodawać zawartość drugiego dvd na serwery i pismo sprzedawać z jednym za 14 zł. Możliwości jest dużo tylko ktoś musi ruszyć kuper. A jeśli nie lider, samotny i wielki CDA to kto? Play?KŚ?

Jeśli ktoś czegoś nie zrobi to internet wygra a jedyny papier jaki poczuje to ten na dupi*.

Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za, ale jedynie wtedy, kiedy nie będzie to ze sobą pociągało negatywnych aspektów typu: gorszy pełniak (za 'Mass Effecta' ogromny szacunek, do dziś nie mogę zebrać szczęki z podłogi). Cena mogłaby nawet wzrosnąć o tą marną złotówkę, mi to nie przeszkadza. Fajnie jest mieć wszystkie pudełka jednakowe i z możliwością ich ułożenia tematycznie, co było wykonalne ze starymi coverami.

@Tesu, z Internetem w naszym kraju nadal jest kiepskawo, ale ja cieszę się z tego co mam. Internet mam od 2005 roku, bo wcześniej jego założenie było wręcz niewykonalne. Mieszkam zaledwie 30 km od Krakowa, a nadal operatorzy mobilnego Internetu albo nie mają u mnie zasięgu (Play), albo mają, ale jest tak żałosny, że nie wyświetlisz normalnie dowolnej strony. Obecnie siedzę na 2Mb Neo, za którego płacę prawie stówę, co dla mieszczuchów może się wydawać kompletną abstrakcją. Lepiej już nie będę miał, bo podobno kabel więcej nie pociągnie, przynajmniej tak mi powiedziano w punkcie klienta. Wszystko by było OK, tylko sporadycznie przerywa mi połączenie na ok minutę, zatem nie mogę na noc pozostawić włączonego Steama, aby pobrał mi grę, bo może się po 15 minutach wywalić, a prądu zeżre i tak. Infrastruktura fatalna, a nie widać chęci jej modernizacji. Może za 100 lat? :> Dlatego DVD jako integralna część czasopisma musi zostać, bo nie jestem odosobnionym przypadkiem, a wiele osób kupuje CDA dla gier (bynajmniej nie ja - nie pamiętam, którego nowego covera ostatnio wyciągnąłem z opakowania, ale cieszę się z coraz lepszych pełniaków, choćby dlatego, że paru z nich nie miałem i będzie okazja nadrobić zaległości /vide takie 'Fable', w które z przyjemnością obecnie gram/).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yaper

2Mb za prawie stowe? Polska rzeczywistosc i polska drozyzna. :( Ja za 50Mb place 37 euro, przy czym lacze jest stabilne i nigdy sie jeszcze disconnect nie trafil. Kiedy w 2001 roku bylem przez 2 miesiace w Korei Poludniowej, bardzo zalowalem, ze nie moglem zabrac do domu jako pamiatki tamtejszego internetu. W Polsce laczylem sie wtedy z netem przez numer dostepowy TP 202122, ktory oferowal zawrotna predkosc transferu 56Kb, a w Seulu na domowym laczu bylo to 12Mb... Dobra, koniec offtopa, a plytki w CDA i tak jeszcze przez dluuuugi czas beda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...