Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misha88

"Program przestał działać"

Polecane posty

Witam,

otóż mam taki problem: występuje on w każdej grze po jakichś kilkunastu ew. kilkudziesięciu minutach gry. Pojawia się komunikat "Program przestał działać. Aplikacja zostanie zamknięta" i wyrzuca mnie do pulpitu.

Co już sprawdzałem(szukałem w necie) i nie pomogło:

1. Format i nowo postawiony system

2. Zmiana częstotliwości próbkowania i głębi w głośnikach(podobnież u niektórych pomogło - nie u mnie)

3. Nowe sterowniki do karty graficznej( tutaj sie zatrzymam na chwilę, bo po usunięciu starych i zainstalowaniu nowych wszystko było ok, aż do ponownego uruchomienia komputera po którym dokonała się aktualizacja windowsa - problem wrócił. Odinstalowałem po raz kolejny sterowniki i zainstalowałem je na nowo, nie pomogło. Myślę, ze sama kwestia aktualizacji nie miała wpływu bo na świeżo postawionym systemie ten problem również był obecny)

4. Gry są oryginalne więc nie kwestia piratów.

5. Uruchamiałem gry jako administrator i zmieniałem aby uruchamiana była w trybie zgodności(ale to nie tego kwestia bo gierki są wyprodukowane pod win7)

6. Czytałem, ze może to kwestia zasilacza bo poprzedni miałem 355W, tak więc wrzuciłem 500W z innego komputera - nie pomogło

Potrzebuje fachowej pomocy, gdyż nie mam już siły i pomysłów co robić dalej. Jest to strasznie dobijające. Liczę na Wasze doświadczenie i podsunięcie pomysłu na zlikwidowanie problemu.

PC:

Procesor: Intel® Core i3 CPU 530 @ 2,93GHz

RAM: 3,00 GB

Karta graficzna: GeForce 9800GT with CUDA

System: Win 7 Home Premium 32 bit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

@son91 Nie ma to jak inteligentne podejście do sprawy.

Zapewne jeden jak i drugi zasilacz są wątpliwej jakości (ARENA - ta marka nic mi nie mówi). Spróbuj zdobyć i uruchomić zestaw na porządnej jakości zasilaczu. Poza tym, uważam że problem ten może być winą temperatur - sprawdź procesor programem OCCT, jeśli temperatury sięgną setki, zakończ test, gdyż to może skończyć się awarią. Jeśli masz chłodzenie procesora BOX to sprawdź czy coś pomoże zdjęcie bocznej ścianki obudowy komputera. Możesz też ściągnąć program GPU-Z i w zakładce Sensors podaj jakie karta graficzna ma temperatury w stanie bezczynności i w trakcie pracy. Najlepiej, jak zrobisz loga, (zaznaczając oba dolne pola w zakładce sensors i wybierzesz lokalizację dla pliku txt z wynikami).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w Podglądzie zdarzeń dokładniejszego raportu o błędzie i go tu przeklej.

Jeśli pewien użytkownik za chwilę wyskoczy z pomysłem dwugodzinnego testu pamięci, to na razie nie zabieraj się za to, ponieważ teraz nic nie wskazuje na uszkodzenie RAMu.

Bez zbędnych złośliwości proszę. Z tego co się orientuję, to ostatnimi czasy nikt nie proponował tu testu pamięci nie mając ku temu przesłanek. Jeśli dalej będziesz się bawił w wyzłośliwianie, to i ja mogę się w to pobawić. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Drugi zasilacz(ten 500W, który aktualnie jest podpięty) jest firmy POWER LC500H-12 v2.2 Active PFC (płaciłem za niego niedawno w granicach 140 zł - więc jak na zasilacz to dosyć drogo, chociaż wiem, że jak się człowiek nie zna to i chłam wcisną drogo)

Zrobiłem logi w spoczynku i stresie przez GPU-Z:

spoczynek:

http://www.speedyshare.com/files/29726505/spoczynek.txt

stres:

http://www.speedyshare.com/files/29726469/stres.txt

Co do tego programu OCCT to potrzebuję chwilę żeby się z nim zapoznać ponieważ nigdy nie korzystałem z tego typu programów i nie chciałbym niczego popsuć.

Sprawdzałem jeszcze programem Riva tuner co się będzie działo gdy ustawie wentylator karty graficznej na max obrotów na cały czas, a nie gdy działa on automatycznie. Nic to nie dało.

Problem nadal istniej....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

140zł za zasilacz 500W to "dość drogo"? Nie wiem kto Ci tak powiedział - za tyle się wręcz nie da kupić dobrego 500W.

Twój zasilacz jest firmy LC-power, wyprodukowany przez Great Walla. Ciężko się wypowiadać na temat jakości bo nikt go nie przetestował, ale Great Wall firmą krzak nie jest (tzn. relatywnie mało znana, ale ma też udane zasilacze w stylu OCZ ZX). Z drugiej to że mają dobre droższe zasilacze nie znaczy że tanie też są OK (koronnym przykładem jest firma CWT).

Dodatkowo ten zasilacz ma przeciętną moc - tylko 360W@12V, czyli taką jak typowy zasilacz 400W. Źle ponadto o tej firmie świadczy, że w tabliczce znamionowej tego zasilacza w wersji 600W kłamią w żywe oczy - podają dane które nie mają szans być prawdziwe; więcej W łącznie na linii 12V niż wynikałoby to z zsumowania wszystkich linii). Podsumowując - ja bym niesprawdzonego zasilacza o takiej mocy za 140zł nie kupił.

To tyle tematem opisu zasilacza... wg mnie raczej przyczyną problemu nie jest, choć wykluczyć nie można.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam log z tego błędu, który wyskakuje podczas grania:

Nazwa aplikacji powodującej błąd: SC2.exe, wersja: 1.3.6.19269, sygnatura czasowa: 0x4e29cdf0

Nazwa modułu powodującego błąd: fmodex_4_28_08.dll, wersja: 0.4.28.8, sygnatura czasowa: 0x4c4f2f0a

Kod wyjątku: 0xc0000005

Przesunięcie błędu: 0x000065ed

Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x8e4

Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01cc53abe7270ae0

Ścieżka aplikacji powodującej błąd: D:\Program Files\StarCraft II\Versions\Base19132\SC2.exe

Ścieżka modułu powodującego błąd: D:\Program Files\StarCraft II\Support\fmodex_4_28_08.dll

Identyfikator raportu: cb1d2ffc-bfa1-11e0-b335-6cf0497c2f42

- System

- Provider

[ Name] Application Error

- EventID 1000

[ Qualifiers] 0

Level 2

Task 100

Keywords 0x80000000000000

- TimeCreated

[ SystemTime] 2011-08-05T20:30:44.000000000Z

EventRecordID 733

Channel Application

Computer Komputronik

Security

- EventData

SC2.exe

1.3.6.19269

4e29cdf0

fmodex_4_28_08.dll

0.4.28.8

4c4f2f0a

c0000005

000065ed

8e4

01cc53abe7270ae0

D:\Program Files\StarCraft II\Versions\Base19132\SC2.exe

D:\Program Files\StarCraft II\Support\fmodex_4_28_08.dll

cb1d2ffc-bfa1-11e0-b335-6cf0497c2f42

Oprócz tego modułu powodującego błąd pojawiają się jeszcze:

PhysXCore.dll oraz AcXtrnal.DLL

Przy czym zaznaczam, że nie tylko przy StarCraft II występuje ten błąd, lecz w innych grach też. Może faktycznie coś z PhysX jest namieszane?

Czy teraz wiadomo coś więcej ?

Proszę o jakies wsparcie w tym temacie bo juz nie wiem za co sie brac. Zero radochy z grania w taki sposob....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na czym polegało usunięcie mojej poprzedniej wiadomości przez moderatorów . Fakt, że napisałem, że nie dostanę tutaj odpowiedzi na moja zapytanie nie świadczy przecież o brakach naszego forum. W chwili obecnej nadal borykam się z problemem, nie mam bladego pojęcia skąd się bierze ten błąd. Jak tylko coś wymyślę(tzn. osoby pracujące w chwili obecnej nad tematem, nie ja sam) dam znać dla przyszłych użytkowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zainstalowane programy takie jak: AGEIA PhysX, Nividia PhysX ? Są one wymagane w większości gier :) Jeśli ich nie posiadasz ściągnij najnowsze wersje i napisz czy pomogło. Programy te pracują jak sterowniki więc nie musisz ich uruchamiać ;) Po prostu ściągnij i zainstaluj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...