Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TimeX

Rozwiązany: Źle sformatowana bateria?

Polecane posty

Witam. Moja rodzicielka zakupiła sobie laptopa, Samsunga RC720, za 2499 złoty w Komputroniku. Ponieważ wtedy w domu mnie nie było, matula ładowała go trzy razy, po całkowitym rozładowaniu (sam się wyłączał), do 100%. No cóż, przyjechałem, chciałem ja go naładować, ale się okazuje, że ładuje się tylko do 99%. Spojrzałem do instrukcji i napisane było, że przed pierwszym użyciem trzeba naładować akumulator. Rodzicielka tego nie zrobiła. I w związku z tym moje pytanie: czy bateria jest źle sformatowana, czy to normalne, że ładuje się "tylko" do 99%? Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zjawisko prawdopodobnie normalne. Bateria nie zawsze ładowana jest do 100% (tu działa albo jakieś oprogramowanie od producenta albo zwyczajne zabezpieczenie przed przeładowaniem) nie zawsze jest też ładowana gdy poziom spadnie poniżej 100% (przeważnie ładowanie rozpoczyna się gdy bateria ma mniej niż 90 - 95% poziomu naładowania i jest to także zabezpieczenie przed przeładowaniem. Samo ładowanie jest sterowane autonomiczną elektroniką umieszczoną w samej baterii i żaden soft nie ma na to wpływu - poza ewentualną możliwością przestawiania trybów pracy tej elektroniki w niektórych laptopach (np: w Samsungach z poziomu systemu operacyjnego można ustawić tryb zwiększający żywotność baterii podczas którego bateria ładowana jest do 80%. Poza ustawieniem trybu samo ładowanie jest sterowane już przez elektronikę całkowicie niezależnie od softu i działa nawet przy wyłączonym komputerze. Dlaczego piszę prawdopodobnie? Bo tego konkretnego modelu nie znam. W większości laptopów jednak takie zachowanie jest normalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...