Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

willy

Rozwiązany: Znikające skróty z pulpitu, windows 7 32 bit

Polecane posty

Hej, od jakiegoś czasu znikają mi skróty z pulpitu. Dzieje się to po włączeniu kompa (ale nie po każdym, tylko co jakiś czas), po prostu nie ma niektórych skrótów, które utworzyłem na pulpicie. Zawsze znikają te same. Nigdy nic nie znika w czasie, gdy komputer jest włączony.

Na początku myślałem, że to może jakieś robactwo się zalęgło, ale skanowanie kompa nic nie wykazało.

Potem pomyślałem, że to może jest uszkodzony exploler.exe albo coś jest nie tak z desktop.ini? Ale wtedy znikały by chyba po każdym reboocie/wyłączeniu kompa.

W necie znalazłem tylko porady, żeby wyłączyć we właściwościach pulpitu jego oczyszczanie (usuwa nieużywane ikony), ale tyczyło się to xp i visty, a w win7 takiej opcji za chiny nie mogę znaleźć. Poza tym, ikony, których nie używam dłużej zostają na pulpicie, więc to chyba raczej nie to.

Wczoraj znalazłem na jakimś forum, że windows wykonuje po prostu sprawdzenie systemu i usuwa skróty, które uważa za uszkodzone, jeśli jest ich minimum 5 na pulpicie. Wydawać by się to mogło co najmniej dziwne, ale po doświadczeniach z różnymi windowsami już chyba nic mnie nie zaskoczy ;)

Czy ktoś ma jakiś pomysł czy to może być to "sprawdzanie systemu"? a może jeszcze coś innego? i jak się pozbyć tego problemu, o ile się da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest to owe "Oczyszczanie Systemu", które usuwa odniesienia do plików do których nie ma dostępu bądź uprawnień.. Można to wyłączyć w Panelu Sterowanie->System i Zabezpieczenia->Narzędzia Administracyjne->Harmonogram Zadań->Harmonogram Zadań (lokalnie)->rozwijamy Bibliotekę harmonogramu zadań->"Microsoft"->"Windows"->"Diagnosis" i tam klikając prawym na tą opcję dajemy wyłącz.. Można też zmniejszyć poziom Kontroli konta użytkownika, żeby ta akcja miała uprawnienia do odczytu tych plików.. Jeśli to jest tego typu problem oczywiście...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko, próbowałem się tam dokopać, ale gubiłem się gdzieś na etapie harmonogramu zadań, DZIĘKI :) Zobaczymy czy to coś pomoże. Tylko zastanawia mnie to, że te skróty są raczej używane lub były używane całkiem niedawno, a inne, których nie używałem dłużej zostają. Chyba, że on z jakiegoś powodu uważa je za uszkodzone czy błędne i dlatego usuwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...