Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PeQ

Rozwiązany: Parametry linii - Neostrada 10mb

Polecane posty

Otóż z dniem 1 sierpnia miałem stać się szczęśliwym posiadaczem łącza od TP o przepustowości 10Mb, w związku z czym mam kilka pytań:

1. Jak długo może trwać przełączanie? Dokładnie rzecz ujmując, czy mogą pojawić się jakieś znaczące opóźnienia?

2. Jak mam interpretować poniższe parametry linii? (screen z konfiguracji router TD-W8901G):

przechwytywaniewf.png

3. W związku z tą interpretacją, czy może ktoś polecić mi literaturę która w przystępny, tzn. nie wymagający przesadnej znajomości technicznych zwrotów wyjaśni znacznie poszczególnych parametrów linii, tj. tłumienie i tym podobne jak również zagadnienie modulacji i pojęcie 'Annex Mode'? Albo po prostu w paru prostych zdaniach wyjaśni o co chodzi? (język Shakespear'a też dopuszczalny)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wszystko trwa 2 - 3 dni. W sumie zależy od TP. Im więcej klientów tym może przedłużyć się do 7 - 10 dni.

2. W ten sposób, że 10 Mbps powinno ruszyć bez żadnego problemu ;).

3. O Annex Mode nie musisz daleko szukać. Google opowie Ci o różnicach między Annexem A i Annexem B. SNR jest to stosunek sygnału do szumu. Line Attenuation jest to po prostu tłumienie linii, im wyżej tym gorzej. Nie ma praktycznie literatury, która to wyjaśnia. Wikipedia podejmuje wiele z tych zagadnień. Poszukaj ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, to nie tak, że chciałem opierać się tylko na wiedzy z forum, trochę już się z tymi pojęciami zaznajomiłem, szukałem czegoś, co może by troszkę systematyzowało tą wiedzę. Mimo wszystko dziękuję za wyjaśnienia ;)

Ale nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz. Otóż już w dniu, w którym miała obowiązywać umowa prędkość wzrosła (Przenosiłem się z opcji 2Mb), z tym, że na chwilę obecną bardziej opcję 6Mb (download na poziomie 550 kb/s).. Czy to jest nadal kwestia cierpliwości, czy już kwalifikuje się to pod zgłoszenie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...