Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gerrard725

Problem z rozpakowywaniem (Windows 7)

Polecane posty

Ostatnio zmieniłem system operacyjny na Windows 7. Po pobraniu 6 plików chciałem je rozpakować, aby uzyskać obraz płyty. Niestety rozpakowywanie zawiesiło się kilkakrotnie w tym samym momencie. Naprawianie zawieszało się także w tym samym momencie. Zmieniłem też program z WinRar na 7Zip i było to samo. Próbowałem przenieść te pliki na drugą partycję - zawiesiło się w tym samym % kopiowania co wykonywania innych czynności. Pobierałem też inne archiwa i przy większych problem powtarzał się. Uniemożliwiało to też przed usunięciem defragmentację partycji na której znajdowały się pliki. Gdy próbowałem defragmentować, program Defraggler znalazł chyba podobny problem w plikach Wiedźmina 2 i defragmentacja tej partycji znowu się zawiesiła. Po pobraniu archiwów ostatnio wyskakuje mi dodatkowo w momencie zacięcia blue screen i następuje restart komputera.

Windows 7 64 bity

Intel Core i3 540

NVIDIA GeForce GTX 460

ASUS P7H55-M PRO

4 GB RAM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, samo pobieranie plików NIE JEST równoznaczne z piractwem. Bez problemu podam dziesięć przykładów LEGALNYCH plików, które trzeba pobrać w częściach i złożyć w jedną całość - obraz.

Helmud, Ciebie to bardzo dotyczy. To, że w jednym zdaniu pojawia się słowo Widnows i opcjonalnie: paczki, pobrać, obraz NIE OZNACZA pirata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Aha, myślałem, że pobierasz Windowsa w partach, przepraszam.

No dobra - ile tych partów i w jakim formacie? Jeśli serwis/torrent/download czy cokolwiek innego udostępnia sumy kontrolne to je sprawdź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem następująco: Windows pobierany w paczkach, co mnie zdziwiło (bo zwykle łatwiej przechowywać pojedynczy obraz jak już), nie podejrzewałem i nie sugerowałem piractwa. Pytanie o źródło pochodzenia miało na celu identyfikację problemu (szczególnie kiedy mamy duże archiwum, podzielone na wiele części to np: pobieranie przez niestabilne łącze daje duże prawdopodobieństwo uszkodzenia pliku - w senesie pojedynczej części - podczas pobierania - oczywiście wszystko zależy od tego jak i czym oraz przy jakich ustawieniach archiwum było kompresowane). Ponawiam więc prośbę:

1. Podaj skąd, jakiej wielkości i ile paczek i w jaki sposób pobrałeś?

2. Podaj SMART dysku bo jego uszkodzenie powoduje ten sam problem.

3. Przetestuj procesor przez co najmniej godzinę.

4. Przetestuj pamięć przez co najmniej dwie godziny.

Podejrzewam, że któraś część archiwum może być uszkodzona ale ponieważ piszesz: "zawiesza się" a nie że wyskakuje błąd podejrzenie uszkodzenia hardware jest również uzasadnione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...