Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tommydj

Dziwne uruchamianie się systemu.

Polecane posty

Witam.

Wczoraj w końcu złożyłem sam kompa do którego 3 tygodnie zbierałem części a o różne porady pisałem tu na forum z loginu brata. Postanowiłem założyć w końcu swój login:) Ale wracając do tematu.

Mam podzespoły takie jakie widać w opisie profilu. Jak włączam Power to po chwili słyszę 3 albo 4 sygnały dźwiękowe a na monitorze w lewym górnym rogu jest tylko kreska a w dolnym prawym rogu widać jakieś dwu znakowe kody(?). Ostatni kod jaki udaje mi się zaobserwować to B4. Następnie po paru sekundach w klawiaturze migają diodki (test klawiatury zapewne) słychać kolejny krótki pojedynczy sygnał dźwiękowy (beep), w prawym dolnym rogu z B4 zmienia się na 99 i system startuje. Dodam że zainstalowałem W7 64 bit Ultimate.

Zadaje to pytanie bo nie wiem czy mój sprzęt po kupnie okazał się wadliwy, bo mój wcześniejszy komputer wydawał tylko jeden sygnał dźwiękowy. A wiem że takie sygnały BIOSu mogą świadczyć o problemach ze sprzętem :( :( Wtyczki podłączyłem według instrukcji (zrobiłem sobie szczegółową rozpiskę)

Dla szczegółów mogę jeszcze załączyć wykaz napięć i temperatur sprzetu według CPUID Hardware Monitor:

http://www3.zippyshare.com/v/50854322/file.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajj sory jeszcze nie umiem tego wszystkiego dobrze tu poustawiać na forum :) już podaje wszystkie podzespoły.

Intel Core i5 2500K 3.3 GHz

Palit GTS 450 Sonic

MSI P67A-C45 B3

Patriot PGS Sector 5 DDR3 2x4GB 1600MHz CL9

XFX Core 550W 135mm 80+ SLI PSU

Naprawdę prosiłbym o pomoc bo nie chciałbym mieć za chwile zjaranego nowego sprzętu:( za chwile wrzucę też 2 krótkie filmiki na jakiś serwerek żeby pokazać jak to brzmi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się stało, że w ogóle tego opisu nie zauważyłem... Jeśli chodzi o te filmiki (to filmiki z uruchamiania komputera autora postu?) to pierwszy sygnał policzyłbym jako jeden wielokrotny (potrójny) i drugi pojedynczy. Niestety, nie doszukałem się nigdzie kodów dźwiękowych. Te liczby z boku to zdaje się fazy uruchamiania - co do tego pewności nie mam. Możesz przetestować procesor, pamięć RAM i kartę graficzną bo to te podzespoły w razie problemów są komunikowane dźwiękami. W każdym razie nic niepokojącego tu nie widzę. Były one od początku od złożenia komputera jak rozumiem? Jeden pojedynczy pisk miałeś po prostu w starym kompie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak. Te filmiki dotyczą mojego komputera a DeMola to mój brat i ja mu je przesłałem a on je udostępnił. Tak na starym komputerze miałem tylko jeden sygnał i wogóle jak to w starszych komputerach bywał proces uruchamiania systemu wyglądał inaczej. No wiesz te tabeli pokazujace ilośc pamięci, pamieci karty graficznej itp. A to jak sie uruchamia mój obecny komputer jest odkąd go złozyłem czyli dokładnie ujmując od 2 dni. Nie wiem czy to jest normalne czy coś tu nie gra..... Jak na moje oko i mojego brata przez to on coś wolno sie uruchamia.... Bo troche sekund stoi na tym kodzie B4. Potem jest mignięcie diod na klawiaturze kod i w tym czasie kod 99, a nastepnie już kod A3 i system normalnie startuje. Zresztą na filmikach widać.....

Proszę o pomoc czy mam powody do obaw :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test na OCCT i mi przerywa test po około 36 sekundach bo temperatura na Core 1 wyskakuje za wysoka;/ Limit jest na 85 stopni a mi po 27 sekundach pokazało że ma już 87 stopni.... Czyżby to wina procesora?? :(

Oto screeny:

http://www9.zippyshare.com/v/17078614/file.html

http://www9.zippyshare.com/v/56623114/file.html

To znaczy że mam już procka reklamować?:( Czy osoby posiadające podobny lub identyczny zestaw nie mogą się wypowiedzieć jak to u nich wygląda? Bo wiem ze dużo osób na forum ma i5 2500k i może ktoś tez ma MSI p67 C45.

:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ta temperatura jest po obciążeniu testem. Bez obciążenia mam temperatury na rdzeniach od 33 do 39-40 stopni. BOxowe chłodzenie działa na bank bo sprawdziłem właśnie i się kręci. A może po obciążeniu nie zwiększa swoich obrotów ?.... Chociaż wątpię bo jak w Crysisa 2 grałem to szybciej chodził. NIe wiem co jest grane z tym kompem:((

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

87 stopni ? Ten proc powinien maxymalnie dochodzic do 65 stopni... Ja bym sprawdzil wszystkie wentylatory,czy dobrze wdmuchuja i wydmuchuja powietrze z obudowy - ogolnie czy jest dobra cyrkulacja.To po pierwsze.

Nie bawil bym sie w zadne testy procesora etc. bo na prawde mozna cos spalic w twoim przypadku.

Niestety nie moge obejrzec filmikow, ale takie wlaczanie sie komputera z piskami w tle normalne nie jest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Brat jest w pracy i niestety ma zablokowane cda :dry: .

Wszystkie 3 wentylatory wydmuchują powietrze, a te zaś jest chłodne.

StressPrime udało mu się odpalić i po 15 minutach testu ( który wykorzystywał 25 % procesora ) nie wykazało żadnych błędów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommydj: Rozmawiałem z jednym informatykiem i on mówi że te sygnały to są po prostu testy biosu w płycie... (podchodzę do tej wersji sceptycznie) bo jakos szybko się przez to mój komputer nie uruchamia.... A co do temperatury mówił ze może cooler nie docisniety albo brak pasty. Co do tego to nie wiem, bo pastę mam boxową która była nałozona na cooler. Jak przycisnałem cooler do procka a potem raz go zdjałem to pasta była rozmazana wiec na pewno cooler dobrze dolega do procka...(mam nadzieje). Może cos w biosie jest nie tak ? .... Może wyjmę baterię na pare minut i zrobie reseta... Chociaż od momentu właczenia mam takie sygnały..... A może płyta albo procek są wadliwe ? .. .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź innym programem, nie wiem np: Everestem, Speedfanem czymkolwiek, czy pod obciążeniem również pokaże takie kosmiczne temperatury. Są dwie opcje: albo błąd pomiaru (tu może być nieprawidłowa obsługa czujnika przez soft bądź uszkodzenie czujnika), druga to nieprawidłowy montaż IHS - blaszki na rdzeniu - nie przewodzi dobrze ciepła - tu niestety nie znam dobrze budowy tej rodziny procesorów, żeby podać instrukcję naprawy. Może zainstaluj oprogramowanie monitorujące dostarczone razem z płytą główną, przeprowadź test obciążenia procesora i obserwuj temperaturę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Everest jest tak okrojony że nawet nie wykrywa modelu mojej płyty głównej;/ z procesorem tez którąś wersja miała problem;/ ogólnie to badziew...... Postanowiłem dziś rozkręcić obudowę i mocniej jeszcze przycisnąć boxowy cooler do procka (chociaż nie wiem co to dało skoro bardziej się nie da wcisnąć). Dla poprawienia wentylacji podniosłem taka klapkę z przodu mojej obudowy tracera. Bez obciążenia procka mam temperatury na rdzeniach w tej chwili 28/31/34/34 przy temperaturze w pokoju 25 stopni.

http://www7.zippyshare.com/v/21206259/file.html

Nie wiem czemu nawet najmniejszy wzrost użycia procka powoduje wzrost temperatury :( Przy 25 % użycia mam temperaturę już 50 stopni ;/. Po zrobieniu jakimś cudem 5 minutowego testu w OCCT (sam przerwałem test) miałem temperatury na rdzeniach odpowiednio 68/71/72/69. Chociaż nie wiem czemu screen przedstawia temperaturę ponad 90 stopni;/

http://www7.zippyshare.com/v/7550753/file.html

Wkładałem też czujnik od przedniego panela w radiator od procka żeby sprawdzić temperaturę. W czasie tego testu w OCCT wskazywał mi temperaturę 40 stopni. I sądzę że to jest prawidłowy odczyt bo po tych testach jak zaraz szybko rozkręciłem obudowę to radiator był tylko lekko cieplejszy od otoczenia. Reszta radiatorów płyty głównej tak samo. Jedynie radiator płyty głównej który leży przy karcie graficznej jest dosyć ciepły, ale na pewno nie parzy.

Druga rzecz która mnie dziwi. Czemu wentylator na procku przy tym pełnym obciążeniu wogóle nie zwiększa swoich obrotów? W czasie testu on chodzi na takich samych obrotach jak bez testu :(

A wracając do tych sygnałów dźwiękowych to wyjąłem baterie z płyty głównej żeby zresetować ustawienia biosa. Po uruchomieniu biosa miałem CPU frequency 6,1 GHz....... Bo ratio nie wiedzieć czemu ustawiło się na 61. Ale kolejne uruchomienie biosa ustawiło już 3,3 GHz.... Oczywiście sygnały dalej są.

Zastanawiam się czy nie oddać kompa do jakiegoś serwisu.... a jak będzie trzeba to procka i płytę główna na gwarancję.

Pogrzebałem w necie i znalazłem opis kodów które mi się pojawiają na ekranie przy starcie systemu wraz z tymi sygnałami. Na chwile obecna udało mi się dostrzec kody: 98 , B4 , 99 i A3.

http://hwbot.org/forum/showthread.php?t=16017

Według opisu:

98 - Console input devices connect

B4 - USB hot plug

99 - Super IO Initialization

A3 - IDE Enable

Czyli to są tylko komunikaty testowe nie pokazujące nic złego??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie to nie jest normalny boot, ale już wiem dlaczego... Dlatego że to nie jest standardowy bios tylko UEFI :)http://www.youtube.com/watch?v=0N1XVeX0WQA Ja na filmiku nie słyszę żadnych "pisków" i zdecydowanie szybciej przechodzi do ładowania systemu... Możliwe że płyta jednak jest uszkodzona.

Edit: Na tym filmiku

też widać procedurę testową, ale przechodzi ona zdecydowanie szybciej niż u naszego kolegi, i ponownie nie dostrzegam pisków, zdecydowanie coś jest nie tak...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...