Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

qwerton

Problem z centrum akcji windows 7 oraz GG

Polecane posty

Nie wiem czy poprawnie założyłem temat opisując dwa moje problemy naraz :).

1. Problem z centrum akcji. Kiedy włączam komputer, ładują się wszystkie procesy itp. Po jakimś czasie załącza się na pasku zadań ikonka z flagą (centrum akcji), która informuje mnie, że mam problem z zaporą i programem antywirusowym. Nie było by to dziwne gdybym takiego programu (razem z firewallem dobrym) nie miał. Ale mam, Mcaffe internet security. Kiedy centrum akcji wysyła swoje dzwine komunikaty, a ja wchodzę sobie w ikonkę programu antywirusowego, to jest tam napisane, że wsystko jest OK "komputer jest bezpieczny i nie trzeba podejmować żadnych działań", firewall też jest odpalony. Kiedy kliknę w ikonkę centrum akcji to pyta mnie czy chce uruchomić mcaffe i jego zaporę (które są de facto uruchomione), kiedy klikam na tak to ikonka centum akcji zanika. Teraz mam w związku z tym pytanie, czy ufać centrum akcji, czy programowi Mcaffe :P ?

2 GG. Drugi mój problem dotyczy GG, ale nie jest już aż tak istotny jak ten pierwszy, raczej trochę dziwny. Zawsze kiedy wyłączałem program GG ustawiałem sobie wcześniej status niedostępny by się wylogować. Kiedy następnym razem z poziomu menadżera profili wchodziłem na swoje konto to nie logował się program automatycznie (status był "niedostępny"). Teraz, nagle, mimo iż zawsze ustawiam na status niedostępny to po uruchomieniu konta z menadzeru profili, program od razu żąda hasła, loguje się i ustawia się status niewidoczny. Jest to dziwne, bo taka sytuacja wcześniej występowała TYLKO wtedy kiedy wyłączałem aplikację GG bez wylogowywania się z mojego konta. Z mojego komputera BEzPOŚREDNIO napewno nikt nie skorzystał. Czy istnieje możliwość, że coś takiego to wynik włamania ? Hasło, które miałem działa nadal (jest skomplikowane). Innych dziwnych zachowań programu na razie nie zauważyłem (poza jednym crashem, ale na win 7 zdarzały mi się już).

Z góry dziękuje za pomoc i serdecznie pozdrawiam wszystkich :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Nie ufaj centrum akcji bo lubi świrować. System uznaje oprogramowanie antywirusowe albo samego Microsoftu, albo jego bliskich partnerów. Możesz spróbować uciszyć centrum akcji poprzez jego ustawienia w panelu sterowania i/lub dostosowywaniem obszaru powiadomień (PPM na pasku zadań>właściwości>pasek zadań>dostosuj).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Centrum Akcji dodam tylko, że nie współpracuje prawidłowo z Twoimi programami i tylko tyle. Jeśli wiesz, ze z nimi jest wszystko w porządku możesz zignorować Centrum Akcji (być może z którąś tam aktualizacją zacznie się lepiej dogadywać). Co do gg: chyba czytelniej byłoby, gdyby był to osobny temat no ale skoro już jest to:

1. Profilaktycznie zmień hasło.

2. Sprawdź ustawienia autologowania w opcjach, popraw tak jak byś chciał żeby było i sprawdź czy działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Centrum akcji, dziękuję bardzo za uspokojenie mnie i poinformowanie, że informacje przesyłane przez nie nie są szczególnie niebezpieczne :).

Co do GG, ustawiłem w opcjach by program po uruchomieniu ustawiał poprzedni status. Tylko, że moim poprzednim statusem zawsze jest niedostępny, nie pomogło to w niczym i nadal mam problem z tym, że automatycznie ustawia mi się na niewidoku. Nie chciałem 2 tematami śmiecić forum, dlatego upchałem to w jednym :). Spróbuje zmiany hasła i sprawdzę czy to pomoże. Ja już poważnie myślę o usunięciu profilu bo z tym GG się w kółko coś niedobrego dzieję. Chyba ze znajomymi na czacie Gmala bd po prostu gadał jak ktoś ma tam konto i będzie ok :P, napiszę potem czy zmiana hasła pomogła czy nie :).

EDIT

Zmiana hasła nic nie dała, zatem to chyba nie może być włam skoro po zmianie hasła robi się tak jak się robi. Trudno może to następny "cudowny" pomysł firmy GG network. Ostatno wydali nową aktualizację, może to ona jest przyczyną tego, ze z programem dzieję się tak jak się dzieję. Dzisiaj mi się crsh 3 razy zrobił i wyskoczyło mi okienko, w którym mogłem napisać do firmy GG network w jakich kolicznościach gg wywaliło, to napisałem i kliknąłem wyślij, kiedy to zrobiłem, to się zawiesił ten program do wysyłania im informacji.... śmiech na sali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie związane z założonym przeze mnie tematem, Problem z Centrum Akcji został już rozwiązany, śpie spokojnie wiedząc, że te alerty nie s ą niczym groźnym. Niestety, cały czas nie rozwiązałem problemu z GG. Moje pytanie -----> Czy kiedy w ustawieniach programu GG (w zakładcę status ) wybieram funkcję "po uruchomieniu programu nie zmieniaj poprzedniejgo statusu" to dokonuję zmiany ustawień w programie czy na moim koncie ?

Wybrałem te funkcje, program zakończyłem na statusie niedostępny, niestety kiedy zalogowałem się ponownie status (po wpisaniu hasła do konta, nie do profilu na kompie) ustawił się na niewidoczny. To by znaczyło, ze coś z tą funkcją jest nie tam, ze jest to bład programu, ale tego właśnie nie jestm pewien czy ta funkcja, którą wyżej opisałem tyczy się programu samego czy konta GG? Nie mam pojęcie. :( Hasło, jak pisałem wcześniej zmieniłem, nie pomogło to zuełnie w niczym. Z góry dziękuję wszystkim za każdą pomoc w tym problemeie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...