Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WelderPL

Rozwiązany: Problemy z wydajnością

Polecane posty

Otóż kilka dni temu napadła mnie chęć do upgreadu moich artefaktów:

http://imageshack.us/photo/my-images/829/beztytuudcj.jpg/

Otóż wymieniłem kartę graficzną z Geforce 5200FX na Geforce 7300GT Sonic i tu zaczyna się problem...

Gry zaczęły chodzić gorzej od poprzedniej konfiguracji. W takim csie łapały kosmiczne lagi a w lolu FPS sięgały góra 5. Nie wiem czym jest spowodowany ten spadek wydajności, myślałem, że powinno być lepiej, ale taki COD4 wszedł tym razem :)(wcześniej nie chciał się włączyć). Ale chodzi straaaaaaaasznie wolno (nie lagi czy coś tylko czuć ociężałość). Przy zmianie karty na nowszą:

1. Przeprowadziłem Format

2. Zainstalowałem najnowszy sterownik do tej karty

Ale sprzęt złapał takie lagi, że musiałem usunąć ten sterownik i zainstalować forceware 93.71 i teraz komputer chodzi odrobinę wolniej niż przed upgreadem ( w lolu pojawiły się paski teren jest czarny). Proszę pomóżcie :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiej mozliwości teraz, a w ogóle kolega od którego kupiłem( on jej nawet nie używał) przed sprzedaniem mi poszedł ze mną do serwisu i było wszystko OK. Ale jest jeden szczegół, everest pokazuje mi że na procesorze panuje temp: 97 stopni mozę w tym problem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

97 na procesorze to zdecydowanie nie jest dobra temperatura dla jakiegokolwiek procesora. Najpierw podaj pełną konfigurację z zasilaczem i chłodzeniem procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mam to sprawdzić ?(Temperatura na karcie jest odpowiednia 30-45stopni). Myślałem też nad tym że na karcie jest dodatkowe wejście na kabelek do zasilania a takowego nie mam(do mojego zasilacza raczej nic innego nie idzie podłączyć)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

No to jeden problem rozwiązany - do karty musi być podpięte dodatkowe zasilanie, czyli czas na zakup nowego zasilacza. Co do temperatury procesora, zapewne również będzie konieczna zmiana zasilacza i chociaż czyszczenie chłodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer delikatnie wyczyściłem szmateczką(można z niego jeść). Ta temperatura 90 stopni jest w stanie spoczynku a w stanie zadyszki nie wiem jak sprawdzić xD (nie mam gierek oprócz lola). W czesniej ze starym sprzętem nie miałem większych problemów. Karte na pewno dobrze włożyłem, docisnełem(nie za mocno) i na pewno jest gites

Dane z czujnika

http://imageshack.us/photo/my-images/232/danezczujnika.jpg/

Procek

http://imageshack.us/photo/my-images/824/procekr.jpg/

Pamięć

http://imageshack.us/photo/my-images/688/pamia.jpg/

Płyta Główna

http://imageshack.us/photo/my-images/705/pytagwnasy.jpg/

Zasilacz mam o mocy 350W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Podaj konkretny model zasilacza. 90 stopni w idle to temperatura na granicy wytrzymałości CPU - nie graj w nic do końca rozwiązania problemu!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to to(mój zasilacz znajdują się w jakimś ochronnym metalowym pudełku z dziurkami z których wychodzą kable do płyty głównej i napedów. Jego parametry są napisane z boku nic z nich nie rozumiem xD oprócz mocy 350W i napisu model: 300X nad tym napisem pisze jeszce na pomarańczowo ATX 2.03(PA). Mam pewną hipotezę. Kolega dziwił się że karta działa bez dodatkowego kabelka. Możliwe, że pobiera ona potrzebną jej moc przez płytę główną i przez to jest tak gorący procesor ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dziwił się że karta działa bez dodatkowego kabelka. Możliwe, że pobiera ona potrzebną jej moc przez płytę główną i przez to jest tak gorący procesor ?

To normalne że karta pobiera zasilanie z płyty głównej. Niektóre tylko modele potrzebują dodatkowego zasilania (kablem z zasilacza). Mój HD 5670 pobiera tylko z płyty głównej i wszystko jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Każda karta pobiera prąd przez np. port PCI, ale niektóre wymagają dodatkowego zasilania, które jeśli jest trzeba załączyć. Yamnick - Twój przykład to słabe porównanie, bo Twoja karta akurat nie potrzebuje dodatkowego zasilania. Sądzę iż temperatura procesora raczej nie ma nic wspólnego z zasilaniem karty. Spadek wydajności to efekt tego, że nie podpiąłeś dodatkowego zasilania.

Jak już pisałem, na początku zmień zasilacz*, rozejrzałbym się za marką Fortron. Do czasu zmiany zasilacza nie ma sensu drążyć tematu, gdyż brak zasilania jest na razie krytycznym problemem.

Co do temperatury procesora, sprawdź jak jest po zdjęciu ścianki obudowy, warto też zmienić pastę termoprzewodzącą na procesorze, lub najlepiej cały układ chłodzący.

* Ewentualnie można poszukać przejściówki zasilającej 2xmolex > ? (zależnie od tego, jakie masz gniazdo na karcie), niemniej najlepiej będzie wymienić zasilacz, założę się, że znajduje się na czarnej liście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morze jak podłącze ten brakujący kabelek to problem sam się rozwiąże xD. Gdyby to był tylko zasilacz to komp spaliłby mi się już kilkanaście razy w ciągu 8-9 lat. Nigdy jeszcze nie miał problemów sprzętowych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pisze jak było na tej metalowej obudowie(wraz z rozmieszczeniem)

CODEGEN

CB CE

AC INPUT 230VAC 4A 50Hz

AC OUTPUT 230VAC 0.5A 50Hz

DC +3.3V | +5V | +12V| -5V | -12V| +5VSB|

OUTPUT 20A | 20A | 16A |0.5A | 0.8A| 2A |

120W MAX| --- | 9.6W MAX| -----

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo komp pociągnie po podłączeniu dodatkowego kabelka ? I kiedy będę mógł sobie pograć :(

Prawdopodobnie nie będę już potrzebował pomocy. Rozebrałem zasilacz i stwierdziłem, że nie ma tam wejscia na kabelek od karty, więc wymieniłem ją na starą i wiecie co? Okazało się że temperatura procesora spadła do 50 stopni, więc to była wina karty, no nic tak więc będę musiał się dalej męczyć :( aż nie nazbieram na porządnego laptopa xD. Dziękuje wszsytkim

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...