Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ollaen

Własny serwer dedykowany

Polecane posty

Hey, mam do was kilka pytań, powiedzmy że mam zakupiony cały sprzęt do serwera itp itd. Ale w jaki sposób później podpiąć go do sieci 100MBit/s i stworzyć stałe IP? Za rok się przeprowadzam i myślę właśnie o zakupie komputera który będzie służył za serwer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, tylko ciekawe jak to będzie z doprowadzaniem kabla :) Będę mieszkał w domku jedno rodzinnym w nie dużym miasteczku. Słyszałem o takiej historii że ktoś miał zapłaciś 10tyś złotych za pociągnięcie kabla do jego domu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak, to w zasadzie tanie nie jest... A bez światłowodu możesz mieć problem z dużą przepustowością. Wóz albo przewóz...

Ewentualnie możesz spróbować ugadać się z sąsiadami i podzielić koszty poprowadzenia takiego łącza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy :) w sumie to dopiero za rok, może coś się ruszy i nie będzie to takie drogie.

Będę mieszkał w miejscowości Ostrowsko i znalazłem takie coś - http://www.dostawcy-internetu.pl/Swiatlowo...,Ostrowsko.html

To może znaczyć że jakaś opcja na internet w miarę tani jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego do czego potrzebny ci będzie ten serwer. Jeśli ma służyć jak magazyn danych do, którego ludzie mają mieć dostęp to potrzebujesz konta o bardzo wysokiej prędkości wysyłania i pobierania (najlepiej 100/100 Mbps). Jeśli ma to być serwer dla np. strony internetowej to w zależności od tego, jaki rodzaj strony ma to być możesz wybrać łącze (np. 50 Mbps).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...