Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RedChakraDragon

Windows 7 update

Polecane posty

Mam win xp media center. I teraz chciałbym na nowym komputerze mieć 7. Wiem że są tańsze wersje 7 dla posiadaczy poprzednich wersji windowsa. Może mi ktoś wyjaśnić jak to wygląda? Czy trzeba zainstalować stary system na nowym komputerze i potem "nainstalować" 7? Jeśli w moim starym windowsie nie da się znowu dokonać autoryzacji, to muszę najpierw zadzwonić do microsoftu i reaktywować stary system tylko po to żeby móc zainstalować nowszą wersję?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwa "czysta instalacja" wersji upgarde. Warunkiem jest posiadanie systemu, który uprawnia do danej wersji upgarde. Tu opis stanowiska Microsoftu i link do instrukcji jak to zrobić legalnie - prosto z "mały-miękki": http://windows7.pl/aktualnosci/microsoft-o...-7-upgrade.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja Upgrade dotyczy tylko Visty, i tylko takiej samej opcji jak Vista (czyli HP na HP, Ultimate na Ultimate).

Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Wersja Upgrade Windowsa 7 dotyczy i użytkowników Visty i XPka. Główna różnica jest taka, że w przypadku XPka trzeba przeprowadzać czystą instalację, bo nie da się przeprowadzić upgrade'u z XP bezpośrednio do Windows 7. XP Media Center podobnie jak XP Pro można upgrade'ować do dowolnej wersji Windowsa 7. Pewnym problemem jest tylko to, że XP Media Center istnieje tylko w wersji OEM, więc z punktu widzenia MS wersja Upgrade i tak będzie działała jak OEM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje pytanie tutaj, bo nie chce mi się zakładać nowego tematu: mam teraz Vistę z SP2, ale mogę też za darmo dostać Windowsa 7 (bodajże Home Premium), lub dosłownie za grosze XP Professional SP3

Który z tych systemów byłby najlepszy? Nie jestem żadnym programistą czy grafikiem, kompa używam do internetu, czasem jakiś Office do szkoły, gry, filmy i takie tam... Zwyczajne użytkowanie ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...