Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Akron

Rozwiązany: Dual Channel

Polecane posty

Witam, posiadam komputerek dwuletni (zestaw ze sklepu <3). Przy którymś z rzędu czyszczeniu, zacząłem interesować się trochę sprzętem i zauważyłem, że mam dwie kostki ram wpięte do osobnych banków :D Tzn jedna jest w zielonym, a druga w pomarańczowym. No to sobie przepiąłem z pomarańczowego do zielonego. I co? Włączam komputer, na monitorze widzę "Initializing USB devices (czy jakoś tak)". I czekam. Czekam. Czekam. Po godzinie uznałem to za zwiechę. No to restart. To samo. Nic to, myślę, przepnę oba do pomarańczowego. Włączam kompa. Czarny monitor. Czarny monitor. Tasowałem te pamięci jak mogłem, ale za każdym razem albo zwiecha, albo czarny monitor. Ktoś mi może powiedzieć co robię źle? Bardzo bym prosił. (Dodam że wsadzałem nie złą stroną, nie na siłę etc..). A jak przepnę z powrotem jedno do zielonego i jedno do pomarańczowego to działa. Szlag by to... dzięki za pomoc z góry :)

edit: w płycie (MSI P31 Neo) mam po 2 sloty w każdym banku, nie wiem czy obsługuje ona dual channel, ale anyway to burzy moją estetykę kiedy są w osobnych bankach. jak już mówiłem tasowałem chyba na wszystkie sposoby :P

edit2: już wiem że płyta OBSŁUGUJE dual channel.. mimo to nei działa >.<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. albo masz coś uwalone z tymi pamiątkami, albo nie wiem. Jaką masz płytę główną? Ja się raz tak bawiłem jak ty i też miałem czarny ekran (dwa pomarańczowe), a wcześniej było normalnie. Wypiąłem i wpiąłem kartę graficzną i działało. Nie wiem co ma jedno do drugiego, ale pamiętaj, że komputer to głupia, tępa maszyna. Spróbuj tak, wyciągnij kartę graficzną, włóż pamiątki (dobra stroną, tzn. te taki wycięcie w połowie pamięci ma pasować do wycięcia w slocie) i uruchom. Nic innego nie poradzę. A jak to nie pomoże to coś musi być zepsute, przetestuj pamięci MemTestem wtedy kiedy działają (tzn. w tych odpowiednich slotach -nie dual channel) i zobacz, czy przejdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij pamięci, powinno na 99% przypadków pisać na nich co i jak ( firma, ilośc pamięci 1G, 2G, itd. i 667 albo 533 itd. to jest ich prędkość ), a jak nie to możesz to sprawidzć programem CPU-Z, przynajmniej ściągnąłem taką wersję, gdzie było wszystko do sprawdzenia http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html . Możesz mi też powiedzieć jaki masz procesor? Nie jestem pewien, ale może tak być, że procesor też tego nie trawi (dual channel-u). Jaki system operacyjny, zasilacz, itd.? Hmm, możliwe, że płyta czy coś jest zepsute, ale trochę ciężko to stwierdzić, bo rozumiem, jakby w pomarańczowych bankach nie działało, a w zielonych tak.. a tu ani w tym ani w tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z instrukcją do twojej płyty, żeby RAM działał w trybie dual channel kości muszą być w slotach o różnym kolorze: 1 i 3, 1 i 4, 2 i 3 lub 2 i 4. Czyli od początku miałeś wszystko dobrze.

No i zasilacz, jak zwykle w przypadku firmy Tracer, koniecznie do wymiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeśli od początku miałem wszystko dobrze... to LOL. Myślałem że żeby był DC to KONIECZNIE trzeba włożyć do tego samego banku te pamięci >.< do zamknięcia.

edit: @up nie wiem, ta pierwsza za mała jest żebym sie dopatrzył różnic.. ale podejrzewam że moja to właśnie ta 1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak twoja to ta 1, to nie masz Dual Channel włączonego. Taka różnica jest w obydwu, że w pierwszej są w channelu 1 dwa kolory takie same i w channelu 2 takie same. A w 2 płycie są w channelu 1 dwa inne i w channelu 2 dwa inne. Jeżeli to ta 1 płyta to nie masz dual channelu (musi być kolor do koloru, nie ma innej opcji, chyba, że się mylę). Jeżeli druga to owszem masz i nie musisz nic zmieniać.

Masz rację... Chyba, że się mylisz :P Przecież Lomelindi napisał o tym dwa posty wyżej. Przestań statsować - Gofer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...