Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Laskolnyk

Rozwiązany: Wymazanie CAŁKOWITE danych z dysku

Polecane posty

A propo artykułu wyżej - nie ma sensu stosować żadnych algorytmów, wielokrotnych przebiegów itp. Wystarczy RAZ ZAPISAĆ dysk CZYMKOLWIEK aby poprzednie dane na zapisywanym obszarze zostały bezpowrotnie usunięte. Nie pomoże żadna mikroskopia magnetyczna, żadne obrazowanie domen itp. Współczesne dyski mają logiczne adresowanie sektorów (LBA), głowice są kierowane serwomechanizmem a znaczniki sektorów są rozmieszczone po całym dysku. Zapisanie danego sektora nie pozwala na odczyt poprzedniej informacji ani wykorzystując histerezę magnetyczną (odsyłam do poczytania o zjawisku) ani dane resztkowe na krawędziach. Programy tego typu pochodzą z czasów kiedy dyski miały pojemność kilkudziesięciu do kilkuset MB, głowice były naprowadzane silnikiem krokowym a nośniki można było formatować niskopoziomowo. Dlaczego o tym wspominam? Bo dzisiaj to S. F. i napędzanie kasy producentom takiego oprogramowania oraz producentom urządzeń rozmagnesowujących. To z resztą nie jedyny mit jeśli chodzi o komputera i nie jedyne programy służące do niczego ale to już inna bajka.

W związku z tym polecam Victorię, MHDD, Linuxa lub nawet format w windowsie z opcją zerowania każdego sektora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jako że musiałem działać szybko by dysk posłać, użyłem Eraser'a. Jak coś odzyska, trudno, nic tam takiego nie było. Dzięki za porady i może temat komuś w przyszłości pomoże, o ile są jeszcze tacy co używają opcji Szukaj (nie twierdzę, że ja do nich należę... ;) ).

Do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...