Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nyci

Karta muzyczna - co daje, czy jest sens kupować.

Polecane posty

Witajcie drodzy forumowicze. Zakładam ten temat aby ktoś z doświadczonych mógł coś mi poradzić na temat dźwięku. Wymyśliłem sobie, że zakupię słuchawki. A to się w cs'a czasem pośmiga a to muzyki posłucha w nocy. Wiadomo, nie uśmiecha mi się budzić brata o północy kawałkiem z płyty The Offspring tylko dla tego, że rocka cicho nie umiem sluchać. Ale przejdźmy do rzeczy. Słuchawki zakupione, teraz czekam tylko na przesyłkę, ale pozostaje kwestia karty muzycznej. Dowiedziałem się, że nie będę mógł w pełni wykorzystać potęgi słuchawek jak mam kartę za przeproszeniem z [beeep]. Nie wiem nawet dokładnie jaką mam pewnie jakiś zintegrowany badziew. I teraz tak. Wchodzę na allegro i co widzę? Karta muzyczna przez USB za piątaka, następna wyglądająca jak pół karty graficznej za 16 zł, kilka scrolli niżej coś od creative'a za ponad 150 zł. No i mam mentlik w głowie. Możecie mi poradzić jak to z tymi kartami muzycznymi jest? Czy takie coś za 5 zł coś daje ? Proszę o jakieś podpowiedzi bo w tym temacie jestem ciemny jak.... Bardzo ciemny. Wielkie dzięki za wszelkie posty. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odrazu podkreślam, że żaden ekspert ze mnie nie jest, ale myślę, że do CS'a i słuchania muzyki starczy ci zintegrowana karta dźwiękowa. Chyba, że w CS'a grasz już naprawdę na poziomie, jakieś mixy/cw, itd., ale ogólnie to myślę, że szkoda pięciu złoty na jakiś badziew, który raczej nic nie poprawi i szkoda 150zł na jakąś lepszą kartę dźwiękową, jeżeli ma to służyć tylko do słuchania muzyki i czasem pogrania w CS'a.

To tyle z mojej strony, pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W testach laboratoryjnych dodatkowe karty dźwiękowe biją na głowę układy zintegrowane. Dodatkowa karta odciąża też nie co procesor i pamięć komputera (jeśli posiada własne). I tyle. Mało kto tę niby wielką różnicę usłyszy. Dawniej kupowano karty bo układy wbudowane miały tylko stereo. A teraz? 7.1 w standardzie. I teraz nie wiem co Ci doradzić - ja na zintegrowanym Realtecu (zwykły AC97, żaden tam HD) produkuję kawałki dance i hip-hop, nagrywałem dosyć dobrym mikrofonem, robiłem montaże do radia i co? Nikt się nie przyczepił że jakość nie taka, nie usłyszałem też różnicy (jak już w radiu byłem) między ich nagraniami a moimi. Znam kilku gości, co profesjonalnie zajmują się dźwiękiem ale ich tekst to: "Wezmę oscyloskop i zobaczymy". Żaden "na słuch" nie mierzy. Więc najlepiej by było, gdybyś znał kogoś z dobrą kartą, wziął swoje słuchawki, sprawdził u siebie, u niego i jak nie zauważysz różnicy to kupowanie dodatkowej karty mija się z celem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie odczuwasz takiej potrzeby i nie zbywa ci pieniędzy to nie kupuj.Do grania mi wystarcza karta zintegrowana.Jeśli kupiłeś słuchawki dobrej klasy to sluchając muzyki na dobrej karcie i w dobrej jakości to usłyszysz ogromną różnice. Dopóki nie kupisz karty to nie będzie ci potrzebna ale jak już kupisz nie będziesz chciał słuchać muzy bez niej i wrzucisz marnej jakości mp3 a zaczniesz słuchać muzyki z płyt audio he he.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się, żebyś napisał jakie konkretnie słuchawki zamówiłeś. Od ich jakości zależy, czy usłyszysz różnicę pomiędzy integrą a oddzielną kartą muzyczną. Przy czym nie chodzi tu, jak to napisał helmud7543, o to czy mają 2 czy 8 kanałów. A raczej o barwę generowanego dźwięku, dynamikę basów, czystość wysokich dźwięków itp. Tak naprawdę najnowsze zintegrowane karty HD, pod tym względem, niewiele się różnią od konstrukcji sprzed 10 lat. To wciąż są tylko softwerowe codeki jedynie emulujące prawdziwe karty muzyczne. Różnica jest całkiem wyraźna, a z doświadczenia wiem, że ci co twierdzą, że jej nie dostrzegają, tak naprawdę nigdy nie mieli prawdziwej karty muzycznej i od zawsze "jechali" na integrze. Po prostu nie mają punktu odniesienia.

A co do kart z Allegro to jeśli tylko słuchawki są odpowiednio dobre to w grę wchodzą jedynie produkty Creative'a i Asusa. Takie za 5 zł to najczęściej te same, lub nawet gorsze od nich, co na płytach głównych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...