Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Freshiess

Rozwiązany: Neostrada - pomoc z dobraniem modemu/routera.

Polecane posty

Witam.

Otóż, dzisiaj wgrałem sobie Viste Ultimate 64 bitową i za Chiny nie mogę zainstalować do niej sterowników, bo nie są one podpisane cyfrowo, już mnie to zaczyna męczyć i irytować, więc postanowiłem zwrócić się do Was z prośbą o doradzenie jaki modem/router czy coś mogę kupić, a wyrzucić to ustrojstwo, czyli ZTE ZXDSL 852 v2.. Dotychczas łączyłem się telefonicznie, jeden kabel miałem podpięty do telefonu, jakieś filtry i kabel usb do telefonu. Najlepiej by było jakby to było na poziomie bezprzewodowym i żeby wszystko ładnie śmigało pod Vista 64 bit lub Win 7 64 bit ew. Dodam, iż mam na to do 150, 200zł maksymalnie, ale wolę, żeby było jak najtaniej (a kto nie ;DD). Mam kartę sieciową zintegrowaną na płycie Asrock AliveSata2-GLAN. Fajnie by było także jakbym mógł podłączyć do tej sieci ze 2-3 komputery ( nie musi być to na raz, tzn. nie muszą być 3 na raz, wysatrczą 2 i żebym mógł ew. zmieniać kompy, tzn. raz podłączę pod ten, drugi raz pod ten). Moja szybkośc internetu to 1.3MB/s, Neostrada oczywiście. Dodam, że nie znam się na tym, więc mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak działa połączenie bezprzewodowe a te kablowe czy jak to nazwać, plusy i minusy, albo jakis link do poradnika dla zielonych.

Z góry dziękuję,

Freshiess.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie dobrym wyborem jest TP-Link TD-W8961ND, jeśli chcesz coś taniej to TP-Link TD-W8901G.

jak działa połączenie bezprzewodowe a te kablowe czy jak to nazwać, plusy i minusy

Bezprzewodowe to bezprzewodowe, sygnał jest wysyłany przez radio w routerze i odbierany przez odbiornik w komputerze/laptopie. Kabel to kabel, od portu w routerze do karty sieciowej. Oczywiście bardziej stabilnym połączeniem jest połączenie kablowe. Plusy i minusy ?

WiFi:

+ brak kabli

+ komfort używania

- niski transfer w sieci lokalnej

- mniej stabilne (choć to tylko w domach gdzie jest pełno elektroniki)

Kabel:

+ szybki transfer w sieci lokalnej (nawet i 1080p obejrzysz na TV bez problemu)

+ stabilność

- kable

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli zarysuję jeszcze raz sytuację. Mój dom ma 2 piętra i parter oczywiście ;D i na parterze jest komp taty, na piętrze mój a na samej górze jest siory, więc jeżeli router ma ich nie "objąć" to nie ma sensu iśc w bezprzewodowe jak i tak nie będę miał net na all kompach i słaby transfer na głównym, czyli moim ;D Co do kabli to mi nie przeszkadzają, tylko co bym musiał dokupić z kabli. Bo np. teraz mam ten modem ZTE ZXDSL 852 v2 z neostrady tp 1.3mb/s i jest on podłączony kablem USB do kompa a takim inny kablem do telefonu stacjonarnego, a z tego telefonu, do drugiego telefonu, chyba do linii telefonicznej. Jakbym kupił jakiś inny modem na kable czy tam router czy inne dziadostwo to byłoby tak samo, czy to przez taki kabel ethernet by się łączyło, itd. Druga sprawa jest taka, że teraz łączę się przez neostrade i mam tam swoje hasła itd. czy przy tym połączeniu lokalnym sprawa wygląda tak samo? Pliki mi się teraz ściągaja 120kb/s, czy przy tej prędkości i lepszej karty sieciowej/modemie/routerze czy coś można wykorzystać tak jakby pełen łącze, czyli te 1.3mb/s, chociażby 300kb/s? Czy router i te inne rzeczy nie mają wpływu na prędkość, bo wiem, że mój qmpel ma też neostrade 1.3 mb/s i jakiś znajomy Informatyk przyszedł mu zrobić neta na Win 7/64 bit i mówił mi, że kupił on razem z nim jakiś nowy router i jakieś nowe modemy (takie jak zwyczajny PenDrive), tylko, że mój kolega na tym się nie zna i raczej nic w tej sprawie mi nie pomoże, ale wiem, że jak na XP/32BIT i starym LiveBox TP pliki sciagaly mu sie z predkoscia 120kb/s to teraz 600-700...

Z góry dziekuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dom ma 2 piętra i parter oczywiście ;D i na parterze jest komp taty, na piętrze mój a na samej górze jest siory, więc jeżeli router ma ich nie "objąć" to nie ma sensu iśc w bezprzewodowe jak i tak nie będę miał net na all kompach i słaby transfer na głównym, czyli moim ;D

Nie ma szans na objęcie piętra całym zasięgiem, a o dwóch piętrach to nie ma co marzyć.

Co do kabli to mi nie przeszkadzają, tylko co bym musiał dokupić z kabli.

Komputery podłączasz kablem RJ-45 CAT5 (lub CAT5E) "na wprost".

teraz mam ten modem ZTE ZXDSL 852 v2 z neostrady tp 1.3mb/s i jest on podłączony kablem USB do kompa a takim inny kablem do telefonu stacjonarnego,

Ten kabel telefoniczny (RJ-11), który jest podłączony do modemu ZTE wtykasz w port WAN (ADSL) w routerze.

Druga sprawa jest taka, że teraz łączę się przez neostrade i mam tam swoje hasła itd. czy przy tym połączeniu lokalnym sprawa wygląda tak samo?

Będziesz musiał skonfigurować router, więc będziesz potrzebował użytkownika i hasło z Neostrady.

liki mi się teraz ściągaja 120kb/s, czy przy tej prędkości i lepszej karty sieciowej/modemie/routerze czy coś można wykorzystać tak jakby pełen łącze, czyli te 1.3mb/s, chociażby 300kb/s?

Nie da się wyciągnąć więcej z łącza niż ono daje. Mógłbyś mieć routery za tysiące złotych ale one i tak nie podniosą prędkości. 1.3 Mbps = 162,5 KBps i inaczej nie będzie.

Czy router i te inne rzeczy nie mają wpływu na prędkość, bo wiem, że mój qmpel ma też neostrade 1.3 mb/s i jakiś znajomy Informatyk przyszedł mu zrobić neta na Win 7/64 bit i mówił mi, że kupił on razem z nim jakiś nowy router i jakieś nowe modemy (takie jak zwyczajny PenDrive), tylko, że mój kolega na tym się nie zna i raczej nic w tej sprawie mi nie pomoże, ale wiem, że jak na XP/32BIT i starym LiveBox TP pliki sciagaly mu sie z predkoscia 120kb/s to teraz 600-700...

Bajka godna Brzechwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za pomoc, chyba wezmę ten tańszy, bo kable itd. to mam wszystko.

Co do tej "bajki godnej brzechwy" to mój kolega nie wie co to DDR2 i jaka jest róznica między PCI a AGP, itd. więc nie zdziwiłbym się jakby mu ojciec po prostu zwiększył prędkość neta i tyle, ale do 6x, to by trochę wyniosło, a na własne oczy widziałem jak pliki leciały po 600kb/s, a z 2 dni temu, na starych śmieciach, leciało mu po 120 kb/s.

Wielkie dzięki, temat do zamknięcia, wiem już wszystko co chciałem wiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...