Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

QwakGonJin

Problem z udostępnianie dysków w sieci

Polecane posty

Witam.

Sytuacja wygląda tak:

Kupiłem żonie laptopa z win 7 na pokładzie. Sam na stacjonarnym mam XP. Sieć zapewnia Livebox od TP. Wszystko bangla, internet na obu hula, ustawiłem sieć domową, udostępniłem dyski. I tu zaczyna się mój problem. Z laptopa mogę dostać się na partycje stacjonarnego ale już na odwrót nie... Widzę na stacjonarnym partycje laptopa ale nie mogę na nie wejść. Wyświetla mi "Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z administratorem tego serwera aby uzyskać uprawnienia dostępu. Odmowa dostępu". Na laptopie udostępniłem dyski dla sieci, wyłączyłem hasła, chyba zrobiłem wszystko jak trzeba. Ale wciąż nie działa. Jakieś sugestie? Czyżby laptop przejął cechy mojej żony? :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PPM na folder -> Właściwości -> Udostępnianie -> Udostępnij. Gdy wyskoczy okno "Wybierz osoby do objęcia udostępnianiem" dodaj Gość, Grupa domowa, Wszyscy. Próbowałeś wyłączyć firewalla po stronie laptopa żony ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PPM na folder -> Właściwości -> Udostępnianie -> Udostępnij. Gdy wyskoczy okno "Wybierz osoby do objęcia udostępnianiem" dodaj Gość, Grupa domowa, Wszyscy. Próbowałeś wyłączyć firewalla po stronie laptopa żony ?

Przycisk "udostępnij" jest nieaktywny, można wejść tylko w "udostępnianie zaawansowane". Zresztą w tym okienku jest zaznaczone że partycja udostępniona jest dla wszystkich. Z antywirusem próbowałem, nic z tego. Coś źle zrobiłem, tylko co? :huh:

EDIT: Gdy udostępniłem oddzielnie niektóre foldery to widzę je w grupie roboczej ale tak samo nie mogę w nie wejść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...