Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

roofith

Dwa systemy

Polecane posty

Aktualnie mam zainstalowany Windows 7 Ultimate 64 bit.

Chcę dodatkowo zainstalować Windows Xp. Wiem że trzeba skorzystać z

programu GParted aby "odciąć" parę GB z innej partycji i przeznaczyć ją na Win XP.

Jak stworzyć partycję to wiem. Tylko proszę Was, napiszcie co tam trzeba poustawiać

aby przy starcie kompa była możliwość wyboru systemu. To coś się zwie linux-swamp albo

jakoś tak, nie wiem, nie uważałem na lekcjach:) A po co mi Xp skoro mam Win7? Bo chce podpiąć pada z

ps one (mam konwerter) tylko ten Win 7 go nie wyszukuje. Sterowniki instaluje i nic.

Więc pozostaje instalacja drugiego systemu. A może to wina tych 64 bitów. Czy może lepiej

zainstalować od nowa Windowsa 7 tylko 32bit? Co sądziecie??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem normalnie instalujesz wind xp, dzielisz partycję główną [nie tracisz danych z niej]i po zainstalowaniu windowsa po resecie kompa masz możliwość wyboru win 7 lub win xp podczas uruchamiania się komputera [bodajże 30sekund na wybór który win ma się odpalić]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

"Bitowość" systemu nie ma raczej wpływu na kompatybilność z padami (i innym sprzętem). W razie niepowodzenia instalacji systemu i "wygaszenia" drugiego, wystarczy wyedytować listę systemów operacyjnych, nie trzeba nic kopiować. O ile, rzecz jasna, instalowałeś na dwóch partycjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obecnie masz Windowsa 7 i będziesz chciał doinstalować xp ( gdy będziesz miał już tą dodatkową partycję na xp ), to może się tak zdarzyć że podczas startu windowsa, nie będziesz miał ekranu wyboru systemu i będzie się uruchamiał tylko xp. Dzieje się tak ponieważ windows xp podmienia plik bootowania na swój zamiast windows 7.

Jak tak będzie się działo to będzie trzeba zainstalować program EasyBCD lub VistaBootPro i będzie trzeba skonfigurować rozruch systemu.

Może się i tak zdarzyć że nie będzie się dało uruchomić windowsa 7 ( ja niestety tak miałem, musiałem instalować wszystko od nowa, ponieważ żaden system się nie uruchamiał ).

Osobiście to polecam zainstalować wszystko od nowa, w takiej kolejności jaka jest opisana W TYM MIEJSCU.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak będzie się działo to będzie trzeba zainstalować program EasyBCD lub VistaBootPro i będzie trzeba skonfigurować rozruch systemu.
Popieram, dzięki VistaBootPro możesz tworzyć od nowa plik rozruchu dla danego systemu. Przykładowo możesz tymczasowo usunąć plik bootowania, wtedy będzie ci uruchamiał się tylko XP - ek... a kiedy będziesz chciał uruchomić Windę 7, to tworzysz od nowa plik bootowania i tyle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vista BOOT pro to dobry boot manadżer. Architektura (x86, x64) nie ma tu żadnego znaczenia. Z tym, że boot manadżer XP uszkodzi rozruch Windows 7 więc albo instalacja XP (dowolna wersja) a potem instalacja 7 (dowolna wersja) albo odwrotnie, ale potem rozruch 7 trzeba naprawiać (można do tego użyć Vista BOOT pro - program nie obsługuje oficjalnie 7 ale rozruch Visty i 7 jest tak samo zbudowany więc na pewno zadziała).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...