Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xanork

Kupno karty wifi

Polecane posty

Witam!

Mój router to Axess MV400 z oferty Orange Freedom Pro. Znajduję się w sąsiednim pomieszczeniu (jedna ściana, ok. 7,5 m w linii prostej).

Kompletnie nie znam się na kartach wifi dlatego pytam was jaka będzie najlepsza w stosunku do mojego położenia. :wink:

Cena najlepiej poniżej 100 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta powinna obsługiwać tryb G (niestety, ruter nie ma N) i zabezpieczenie WPA-PSK (niestety, ruter nie posiada również WPA2-PSK). Dlaczego niestety? Bo to obcenie standard. Możesz kupić kartę obsługującą tryb G i szyfrowanie WPA - bardzo tanio, raczej na rynku wtórnym bo nie wiem czy nową dostaniesz - możliwości Twojego rutera będą w pełni wykorzystywane. Możesz, inwestując na przyszłość kupić lepszą kartę z N i WPA2 - za 100zł to możesz kupić nawet dwie takie karty i jeszcze zostanie :-) Nowsze karty są kompatybilne ze starszymi standardami. Jakiej grubości ściana i z czego? W środku są jakieś rury? Chociaż z zasięgiem problemu być nie powinno - chyba że ta ściana to jakaś osłona antyradiacyjna o grubości kilku metrów albo schron budujesz :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź :smile: Już myślałem, że nikt nie zajrzy do tego tematu :tongue:

Karta powinna obsługiwać tryb G (niestety, ruter nie ma N) i zabezpieczenie WPA-PSK (niestety, ruter nie posiada również WPA2-PSK). Dlaczego niestety? Bo to obcenie standard. Możesz kupić kartę obsługującą tryb G i szyfrowanie WPA - bardzo tanio, raczej na rynku wtórnym bo nie wiem czy nową dostaniesz - możliwości Twojego rutera będą w pełni wykorzystywane. Możesz, inwestując na przyszłość kupić lepszą kartę z N i WPA2 - za 100zł to możesz kupić nawet dwie takie karty i jeszcze zostanie :-) Nowsze karty są kompatybilne ze starszymi standardami.

A mógłbyś podać konkretny model? Znalazłem trzy, które przypadły mi gustu:

TP-LINK TL-WN350GD

TP-LINK TL-WN551G

EdiMax EW-7128g

Ktoś korzysta z którejś z podanych? :smile:

Jakiej grubości ściana i z czego? W środku są jakieś rury? Chociaż z zasięgiem problemu być nie powinno - chyba że ta ściana to jakaś osłona antyradiacyjna o grubości kilku metrów albo schron budujesz smile_prosty2.gif

Zwykła ściana, 15 cm, sam beton bez żadnych rur. Żaden bunkier, schron czy cokolwiek podobnego :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TP-LINK TL-WN551G

W porównaniu do obydwu pozostałych ma większą moc, w porównaniu do Edimaxa ma WPA2. Edimax za to, ma odłączany metrowy kabel. Wszytskie wymienione karty mają standardowe gniazdo anteny. Z zasięgiem nie będzie problemu, chyba, że w Twoim sąsiedztwie pracuje bardzo wiele sieci Wifi - wtedy wzajemnie będą się zakłócać i prędkości transferu będą niższe (aczkolwiek nie powinny nawet wtedy spaść poniżej około 10MB/s). Oczywiście teoretyczne 54MB/s można między bajki włożyć (czasem da się to osiągnąć ale przy niemal idealnych warunkach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardziej zależy od rutera - karta powinna pracować stabilnie. Nie wiem jaki masz transfer z neta ale transfer między komputerem a ruterem pewnie będzie o wiele szybszy niż między ruterem a internetem. Z grami nie powinno być problemu - a jeśli będzie to raczej kwestia ustawień rutera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...