Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pepeszka

Internet mobilny

Polecane posty

Mam taką sprawę. Ostatnio jestem po przeprowadzce i nie mam jeszcze założonego internetu. Linii telefonicznej nie mam więc nie moge mieć ani netii ani neo. Upc i vectra nie mogą być u mnie założone. Internetu radiowego nie chce narazie zakładać, bo nie chce się wiązać w koszty i najprawdopodobniej za miesiąc-dwa czeka mnie kolejna przeprowadzka. Dlatego potrzebuje na szybko internetu na krótki okres. Internetu mobilnego nie chce mieć na stałe bo ja nie moge mieć limitów przy moim trybie siedzenia. Ale w niektórych ofertach internetu mobilnego jest okres próbny, że bierze się internet testuje a potem oddaje się bez żadnych zobowiązań. Czytałem na stronie play'a że internet się bierze na 7 dni.. Czy wtedy musze podpisać normalnie umowe na internet tak jak bym brał i np w ciągu tych 7 dni muszę zrezygnować bez żadnych konsekwencji? I wtedy dostane internet taki na jaki podpisałem umowe czy z okresem probnym jest taki ze z gory predkosc i transfer daja? Czy moglby mi ktos podpowiedziec ktory operator ma najwiecej dni do przetestowania, u ktorego mozna najlatwiej wziac (najlepiej bez umowy) i czy to cos kosztuje? A i potrzebuje modem usb a nie na karte bo teoretycznie w moim stacjonarnym mam wejscie na ta karte ale watpie zeby ono działało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy operator ma 7 dni problem jest taki ze spóźnisz się 1 dzień i pozamiatane.

Operator zawsze daje ci do podpisania umowę która dokładnie po 7 dniach z godziną i minutą włącznie wchodzi w życie.

Łącze i transfery są takie jak w umowie gorzej że oferowane a otrzymywane to 2 różne rzeczy. A większość zabezpiecza się takim krótkim zdaniem "Gwarantujemy prędkość do 1mb/s"

do czyli od 1mb w dół i nawet jak masz 2,5kb/s to internet działa. I nie ma podstaw do reklamacji.

Odradzam orange byłem w podobnej sytuacji internet działał w dniu wejścia umowy się zepsuł pomyślałem że maja problemy techniczne i zostałem z nie działającym internetem za 130zł miesięcznie ....

Moja rada nie pakuj się w mobilny internet jeżeli nie będziesz go używał dłużej niż 1 miesiąc i faktycznie mobilnie czyli z laptopem gdzieś w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo żeby podpisać umowe próbną musisz się udać do autoryzowanego punktu danego operatora . Nie mogą to być partnerskie placówki gdyż one nie mogą podpisywać takich umów . Na stronie operatora łatwo znajdziesz gdzie w twojej okolicy znajduję się salon główny . Umowa wygląda tak jak zwykła umowa z tym że jest zapis że masz x dni na przetestowanie usługi oraz limit jaki jest w tym okresie . Przeważnie nie ma limitów dlatego by użytkownik który nie zna się na tym myślał że tak będzie cały czas . Póżniej jak umowa przechodzi w normalna jest zdziwienie jak po paru dniach internet nagle praktycznie w ogóle nie chodzi a sprzedawca dopiero w tym momencie uświadamia klienta co tak naprawde wzioł i jakie są koszta zerwania umowy . Jedynym wyjściem jest takie że internet ciągle będzie się rozłanczał i np nie będzie szło się połączyć przez dłuższa chwile i taka sytuacja się będzie powtarzać . W takiej sytuacji można rozwiązać umowe bęz odpowiedzialności i kosztów ale raczej samemu Tobie to nie uda się i w takich sytuacjach trzeba się posiłkować UKE . Tak czy siak kiedyś orange było moim podstawowym netem i nigdy więcej . Teraz mam blueconecta ale tylko jako dodatkowy jak gdzieś jade z laptopem by mieć neta .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...