Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Radeq

Dziwny dźwięk wydobywający się z komputera i nagłe zwisy.

Polecane posty

Witam, nie wiem czy te dwa problemy podane w tytule postu są ze sobą powiązane ale pytałem już na kilu forach i chciałbym się poradzić jeszcze tutaj.

Na początek moja konfiguracja: procesor phenom x4 965 black edition, płyta główna Gigabyte ma78lmt-us2h, 4 Gb Ram Kingstone, grafika gainward geforce GTX 260, windows XP, zasilacz tracer highlander 500 W, obudowa Tracer TRO-911 Turbo-JET, chłodzenie sielntiumPC fortis + wiatrak Arctic F12 120 mm.

Jest to moja nowa konfiguracja, zmieniłem jakieś 3 tygodnie temu proca, płytę główną i chłodzenie i zaczęły się problemy, mam mianowicie 2:

1. Podczas grania, nie od razu lecz po chwili z komputera słychać dziwne dźwięki, nie wiem jak to opisać, to coś w stylu "pyrkania" z obudowy, w momencie kiedy się zaczyna moja bezprzewodowa mysz zaczyna strasznie zarywać i nie da się grać. Dźwięku tego nie słychać podczas śmigania po necie czy oglądania filmów, tylko podczas grania.

2. Pojawił się w ostatni weekend, przez jakieś 2 tygodnie od wymiany sprzętu nic takiego się nie działo, a mianowicie podczas przeglądania netu, po kilkunastu minutach komputer się zawiesza, po czym wyskakuje niebieski ekran biosu i następuje restart kompa. Zaznaczam, że nie dzieje się to podczas gier, tylko podczas śmigania po necie, nie wiem czy restart miałby miejsce podczas np. oglądania filmów bo już nie sprawdzałem.

Ktoś ma jakieś pomysły??? Na innym forum poradzili mi, że winny jest zasilacz. Tracer to ogólnie słabe zasiłki i podobno nie daje rady przy obecnej konfiguracji a te dziwne dźwięki to cewki w zasilaczu, a co do neta to nie wiadomo do końca. Czy ktoś ma inny pomysł, czy tylko pozostałą wymiana zasilacza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum dobrze ci poradzili. (No proszę, a ja myślałem, że wszędzie indziej to "bida z nędzą" i tylko na naszym Forum Actionum są prawdziwi eksperci od sprzętu :D) Tracer do śmieci, lub jeśli nie masz sumienia: opchnij na Allegro jakiejś nieuświadomionej duszyczce:))) Z tym, że najpierw dobrze byłoby pożyczyć od kogoś markowy zasilacz i sprawdzić czy to rzeczywiście on sprawia kłopoty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz ma już kilka lat (2-3) na pewno, nie pamiętam dokładnie kiedy go kupiłem. Tylko tak jak pisałem wcześniej problemy zaczęły się dopiero po wymianie procesora i płyty głównej, dlatego początkowo obstawiałem płytę główną. Na moim poprzednim core 2 duo e6420 wszystko działało ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasilaczami z czarnej listy, jest tak że dziś "grasz" a jutro już nie. Jak kto nie którzy opisują cykająca bomba, nie wiesz kiedy się obudzi i Ci da znać.

Sam kiedyś miałem sempron 2300+(oc 1,9ghz) radek 9600pro, i tracer 400W i było wszystko dobrze dopóki nie wymieniłem grafiki na 3650 radka pod agp- wymaga dodatkowego zasilania z molexa, i zasilacz po nie całym miesiącu spalił się, Bóg dał że tylko zasilacz, i to mnie nauczyło że nie kupować badziewia/bomby dopiero na chieftecu 450W wszystko grało i gra(bo u kuzyna teraz jest komp).

Tak napisałem bo chciałem pokazać że wymieniłem na mocniejszy sprzęt/grafikę i zasilacz nie dał rady, w twoim wypadku jest tak, że wymieniłeś jak wyżej opisałeś a do tego stary geforce gtx260 prądożerny, phenom pobiera jak się nie mylę więcej od tamtego intela i przez to zasilacz nie wyrabia. Na zasiłkach z czarnej listy jest tak, że pisze 400/500W a mają z 200W nawet mniej. Jak przeczytałem na tablicce na swoim starym tracerze i wyliczyłem to wyszło 300W, a produkt sprzedawany jest jako 400W..... Liczy się pobór prądu na 12V .

Ale dla pewności poszukaj(od kogoś) i sprawdź na innym zasilaczu, w ciemno nie ma co kupować bo się okaże że coś innego nawala,

Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważyłem wszystko, co piszecie i zdecydowałem się na wymianę zasilacza, bez względu na to czy to on jest winien moich problemów doszedłem do wniosku, że prędzej czy później trzeba go będzie wymienić, a w tym wypadku lepiej prędzej, aby mi nie spalił reszty sprzętu.

Zdecydowałem się na taką zasiłkę;

http://www.komputronik.pl/product/120161/S...80_SLI_PSU.html

To nowa propozycja ale podobno zasilacz jest bardzo solidny, dzisiaj zamówiłem go w komputroniku, jak zamontuje dam znać czy coś to pomogło. Z tego co wyczytałem te zasilacze dla XFX robi podobno SEASONIC, więc to gwarantuje porządny produkt.

Co do postu 3m2005 - nie muszę sprawdzać na TV, nie pamiętam czy pisałem w pierwszym poście, że w momencie kiedy pojawia się ten dźwięk moja mysz bezprzewodowa zaczyna niemiłosiernie zarywać z powodu zakłóceń, więc to faktycznie może być powód. Jeśli jednak okaże się, że to nie wina zasilacza, obstawiam płytę główna, na szczęście jest jeszcze na gwarancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helmud7543 dlaczego tak sądzisz, z dyskiem nie mam problemów? Co do zasilacza muszę jeszcze poczekać, bo niestety mój zamówiony zasilacz z powodu awarii systemu w sklepie komputronik został wydany komu innemu ale jutro ma być.

Jak można zrobić SMART dysku, potrzebny do tego jakiś programik, czy można to zrobić z poziomu Windowsa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek muszę chyba wyczyścić dysk bo prawie go nie widać spod warstwy kurzu :) Co do napędów optycznych mam 2 i oba ładnie śmigają. Helmud7543 co rozumiesz przez podmianę tego kabelka, mam go zamienić na inny czy poprostu inaczej podłączyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem trochę przez weekend i faktycznie była to wina zasilacza, ponieważ po wymianie ten dziwny odgłos zniknął i teraz zasilacz chodzi ładnie i cicho. Niestety nadal nie zniknął drugi problem, podczas przeglądania neta komputer po jakimś czasie się zawiesza, zmieniło się tylko tyle że nie zawsze się restartuje, czasem powisi chwilę i znowu działa. Przed chwilą zrestartował mi się pomimo ze nic nie robiłem tylko net był podłączony i coś się ściągało. Dzisiaj wymienię jeszcze ten kabelek o którym pisał Helmud7543 ponieważ dzisiaj dopiero będę go miał ale nie wiem czy to pomoże. Zastanawiam się jeszcze czy nie wymienić wiatraka na chłodzeniu proca na ten firmowy, który był na początku, może to coś da, chociaż teoretycznie ten obecny też nie jest zły i ma zbliżone parametry. Ktoś ma jakiś pomysł na te zwiechy i restarty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...