Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pepeszka

Pionowe paski na monitorze

Polecane posty

Jestem teraz u babci na tydzien i wzialem ze soba skrzynke od swojego komputera. Klawiatury, myszki i monitora uzyczyl mi moj wujek ktory tu mieszka. Podlaczylem, przez 2 dni wszystko dzialalo. Potem, nastepnego dnia monitor sie 2x wylaczyl (lampka z zielonej na pomaranczowa sie zmienila) i musiem go resetowac. Potem ciezej sie kompa wlaczalo.. Tak jakby monitor nie chcial zaskoczyc, musialem kilka razy resetowac. A ostatnio jak wlaczalem kompa na monitorze byly paski.. Komputer sie normalnie wlaczal ale nic nie bylo widac oprocz paskow (Pionowych). Raczej to nic z monitorem poniewaz wuja go podlaczyl u siebie i wszystko dzialalo.. Jutro wracam do siebie do domu i wole zapytac co moze byc bo nie wiem czy to nie bedzie tez u mnie.. Tutaj ten monitor jest stary (jeszcze ten gruby) a ja mam u siebie plaski (dosc stary). Ktos wie co moze byc tego przyczyna?

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Te paski to artefakty - najpewniej masz popsutą grafikę, felerny zasilacz lub wszystko razem. Jakiś podzespół mógł nie wytrzymać transportu, coś się mogło poluźnić. Na początek podaj pełny konfig z zasilaczem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna : Nvidia GeForce FX 5700 LE

Karta PCMCIA : Kontroler CardBus Ricoh R/RL/RT/RC/5C475(II), R5C520 lub zgodny

Komputer : Jednoprocesowy Komputer PC z interfejsem ACPI

Procesor : Intel Pentium 4CPU 1500 MHZ

Ram : 512

Info o płycie głównej wypisze wszystko bo nie wiem co tam ważne

Płyta główna:

Model: PT800-8237

Chipset: VIA PT800(VT8754) rev.82

Southbridge: VIA VT8237 rev 00

LPCIO: WINBOND W83697HF

BIOS

Brand: Phoenix Technologies, LTD

Version: 6.00 PG

Date 04/06/2004

GRAPHIC INTERFACE

Version: AGP version 3.0

Transfer Rate 8x Max. supported 8x

Side Band enabled

Pamięć

Type: DDR

Size: 512MBytes

Dram frequency 167.7 MHz

FSB:DRAM: FSB + 66MHz

CAS# LATENCY (CL) 2.5 clocks

Ras# to cas# delay (trcd) 3 clocks

Ras# precharge (tRP) 2 clocks

cycle time (tRAS)6 clocks

To samo z pamięcią. A zasilacz to wypisze całą ta rubryke z tabelki

Firma chyba Maxpower

ATX 12V

PL-300 7A 4A 30A 20A max 180W 15A 0,8A 0,5A 2,5A i max power 300W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobnie, gdy kilka lat temu padala mi karta graficzna. Jak juz bedziesz w domu upewnij sie, ze grafika siedzi dobrze w slocie i ze kable sa prawidlowo podpiete. Mozesz tez sprawdzic czy w chlodzeniu karty nie zalega gruba warstwa kurzu, a jesli tak jest, to wyczysc wentylator. Chociaz jest szansa, ze to pomoze, to wydaje mi sie, ze po prostu Twoja karta graficzna pada i dlugo nie pociagnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- A po co wymieniać zasilacz w starym kompie (nowy będzie więcej kosztował, niż wart jest ten komputer)?

@autor- Tak jak większość jestem zdania, że najprawdopodobniej padła grafa, dla pewności (jeśli masz taką możliwość) sprawdź kartę na innym komputerze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się do grafiki nie ograniczał, można też kupić ram, procesor, nową kartę i obudowę, żeby się starowince płycie dobrze siedziało ^^

Trudno postawić inną diagnozę, niż źle zamontowana lub uwalona karta graficzna. Jedź do domu i testuj, ale proponuję już odkładać pieniądze na nową kartę/komputer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjedziesz do domciu, otworzysz komputer, sprawdzisz, czy wszystko jest dobrze wpięte i wtedy dopiero podłączysz monitor i uruchomisz komputer. Możesz też sprawdzić kartę w innym PC (duże szanse, że wujo ma odpowiedni, jeśli jeszcze tam jesteś oczywiście).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być dobry używany. Po co? Bo może popalić resztę podzespołów. Takie pseudozasilacze (jak ktoś ma pojęcie o elektronice niech sobie zajrzy do środka, ściągnie schematy itp) są bardzo niebezpieczne. Wyjaśnię po krótce:

Zasilacz ATX jest tak zwanym zasilaczem impulsowym. Nie wdając się w szczegóły napiszę tylko, że działa to w ten sposób, że wyjścia 12V, 5V, 3.3V i inne są wprawdzie oddzielone ale strona pierwotna wspólna. Kiedy obciążamy którąś szynę (we współczesnych komputerach głównie 12V) spada na niej napięcie a więc układy zasilacz próbują je podnieść - z racji wspólnej strony pierwotnej podnoszą się wtedy napięcia na pozostałych szynach. Jeśli zasilacz nie ma zabezpieczeń przed przekroczeniem dopuszczalnego napięcia na pojedynczej szynie (a tanie podróbki ich nie mają) to zasilacz pali podzespoły. Podobnie skutkuje usterka samego zasilacza - jeżeli są zabezpieczenia, to uszkodzony zasilacz nie uszkodzi przynajmniej zasilanych podzespołów. Ostatnio wymieniałem jakiś zasilacz Feel, który był uszkodzony po burzy. Na linii 5V miał 8.3V (dopuszczalne wahania na tej linii to 4.75V - 5.25V). Na szczęście spaliła się tylko klawiatura.

Do autora: jak masz multimetr albo woltomierz to pomierz napięcia przy włączonym komputerze - między dowolnym żółtym i dowolnym czarnym, dowolnym czerwonym (może być wtyczka zasilania napędów) i dowolnym czarnym oraz dowolnym pomarańczowym i dowolnym czarnym (pomarańczowy jest przy tej dużej wtyczce zasilania płyty głównej) i napisz. W przypadku mutlimetru ustawiasz na symbol V z kreską i kropkami (V z falą to pomiar napięcia prądu przemiennego, V z linią (liniami) to pomiar napięcia prądu stałego, V z kreską i kropkami to pomiar napięcia prądu zmiennego jednokierunkowego - takiego jaki jest na wyjściach zasilacza ATX). Dokładność pomiaru ustawiasz na 20V. Pamiętaj żeby najpierw ustawić multimetr bo gdy przekręcając pokrętło natrafisz na pomiar natężenia (A) to będzie spięcie co w przypadku Twojego zasilacza mogłoby się nawet pożarem skończyć. Zachowaj ostrożność, w razie potrzeby poproś o pomoc kolegę obytego z multimetrem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- I po co ten wykład? :) Ja (zapewne i 3m2om5) wiem czym grozi używanie nieodpowiedniego zasilacza, nie o to chodzi. Zakup nowego, uważam za nieopłacalny ten komputer (tu przepraszam autora tematu, ale taka jest prawda) nie jest nic wart, a kupno jakiegoś dobrego zasilacza o niskiej mocy byłoby wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Jeśli chciałoby się pomyśleć przyszłościowo, trzeba by kupić zasilacz o większej mocy i raczej nowy, zatem drogi. Chodziło mi tylko o opłacalność, której IMO nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wrazie jakby się okazało że karta graficzna się spaliła to jest możliwość kupić tanio jakąś nową o podobnej mocy czy jak to sie tam zwie?:D

Wgl szykuje się powoli na kompa nowego ale narazie nie mam kasy ew mógłbym pojedyńczo części kupować?

AMD Radeon HD 6570 raczej by nie wszedł do mojego kompa nie? A jakbym kupił dodatkowo zasilacz Chieftec CTG-350-80P to te obie żeczy weszły by do tego kompa? A potem np dokupić procesor i reszte? I nic by się nie stało z tymi rzeczami w moim kompie?XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawu co podałeś na początku ten zasilacz wystarczy ale jeżeli masz w przyszłości budować nowy komputer to będzie za słaby (chyba, że do nowego kompa kupisz jeszcze jeden). Za to na pewno jest bezpieczny. Co do karty - ta co podałeś jest na PCI-E a Twoja płyta zdaje się ma AGP więc chyba nic z tego :-(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok jj. Jako że zostaje u babci na dłużej to przywiozłem sobie z domu monitor. No i podłączyłem wszystko ok. Włączam. I wydaje się że jest ok. Normalnie włącza się, są te napisy to wszystko i gdy doszło do ładowania windowsa to pojawił się problem co miałem 3 tyg temu, czyli po załadowaniu windowsa monitor sie jakby wyłączał. 3 tyg temu poradziłem sobie z tym tak że wszedłem na trybie awaryjnym i odinstalowałem sterowniki do karty graficznej i zainstalowalem na nowo. Teraz myśle a spróbuje zresetować z 3x może się włączy a jak nie to zrobie tak jak wtedy. Pierwszy reset, znowu się wyłączyło tam. Drugi reset nawet się napisy nie pojawiają.. Trzeci reset znowu artefakty. Ktoś wie jak to rozwiązać? Raczej karta graficzna się nie spaliła bo się włączyło 2x..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refresh :|

Ktoś wie ocb? To może być wina źle zainstalowanych sterowników?:c Bo być może złe zainstalowałem.. Ktoś wie w takim razie jak kompa włączyć chociażby w trybie awaryjnym żeby je odinstalować?:C komp teoretycznie się włącza (chyba) ale nic nie widać bo sa te artefakty.. Może jak się włącza przyciskać f8 i na ślepo włączyć tryb awaryjny może się uda?xD Tylko by mi musiał ktoś powiedzieć.. Jak przyciskam f8 i włącza sie ta tabelka do wyboru to ile razy musze nacisnąć strzałkę w górę żeby najechać na tryb awaryjny. W xp jeżeli to ma znaczenie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...