Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nairdak

Rozwiązany: Jak wymusić odświeżanie w grach?

Polecane posty

Mój monitor ma maksymalną częstotliwość odświeżania 75Hz. Niestety, niektóre gry domyślnie narzucają odświeżanie 85 Hz, a czasem wyższe. Pół biedy gdy gra posiada "safe mode" albo jakiś plik config, w którym można to ustawić. Nawet Windows nie wykrywa domyślnego od. dla mojego monitora i podaje Hz większe niż 100. W sieci nie mogę znaleźć żadnych sterowników do monitora, a na CD dołączonego do LCD-ka są jedynie pliki "*.icc" (schematy kolorów). Czy istnieje jakiś program do ustawiania domyślnego odświeżania, ew. jak można to ustawić? Mój monitor to BlueH19W, a system Windows XP Home.

PS. Wcześniej gdy miałem monitor CRT, Windows (oraz gry) automatycznie wykrywał odpowiednie częstotliwości, rozdzielczości oraz nazwę monitora. Teraz gdy mam LCD pisze tylko Monitor Domyślny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Ale w czym problem? Mój ma 60Hz, a część gier narzuca do 100 (ba nawet sam tak ustawiam, w CoJ poprawia to płynność obrazu). Masz smużenie obrazu, szarpanie, mikroprzycięcia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz CRT (kineskopowy), na moim monitorze pojawia się napis "częstotliwość poza zakresem" i się on wyłącza. A to uniemożliwia granie w niektóre gry.

PS. Wyższa częstotliwość rzeczywiście poprawia wydajność, ale zbyt wysoka może prowadzić do uszkodzenia ekranu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...