Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nocoty7

Czy ścinanie się kompa to normalka?

Polecane posty

Siemka! Dziś włączałem kompa i poszedłem do kuchni. Gdy wróciłem widziałem mój pulpit a w słuchawkach dźwięk dziwny dźwięk, tak jakby np. PRzy starcie systemu ta melodia się zacieła. Komputer się zaciął. Później wyłączyłem i włączyłem kompa, wziąłem opcje "Uruchom system Windows normalnie"(na tym czarnym ekranie). Komputer się włączyłem, lecz ikony długo się ładowały, programy startowe też tak z 10s. później się włączyły. I teraz pytanie do was "Czy ścinanie się kompa to normalka"?? Komputer ma ok. 4mies.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Oczywiście że nie.Zależy też czy to ścinanie jest częste czy raczej bardziej rzadkie.

Podaj pełną specyfikację kompa a co najważniejsze w takich przypadkach markę i moc zasilacza.Jeśli nie wiesz jak to sprawdzić to znajduje się wszystko na tabliczce znamieniowej na boku zasilacza.Musisz odkręcić bok obudowy.Co do reszty podzespołów ściągnij darmowy program Everest HOME EDITION.

Podaj też wersje sterowników do karty graficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to lecim:

Firma:ASUS

Intel Core i5-450M, 2.53GHz

nVIDIA GeForce GT 335M CUDA 1GB Sterownik:275.33(najnowszy)

4GB RAM

HDD: 640GB C:149GB D:427GB

Win 7 Home Premium

Informacje o kompie podane z Panelu Sterowania i z naklejek z kompa xD

Jest to laptop kupiony prosto ze sklepu czyli zasilacz jest raczej dobry no nie? Nie możliwe żeby dali za słaby...

Takie ścięcia, które zapamiętałem TYLKO DWA! To i raz mi się zacięła gra/komp, ponieważ: Grałem w grę, miała właśnie ładować się kolejna mapa ii gra się ścięła oczywiście Ctrl+Alt+Delete "Uruchom menedżer urządzeń" odpalił się ale! Myszka była na środku i jak próbowałem ruszyć wracała na swoją pozycję. Tak to się nie ścinał komp xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Po ścince system robi raporty, pliki zrzutu pamięci itd. We właściwościach dysku systemowego uruchom narzędzie oczyszczanie dysku i wykasuj raporty, kopie i wszystkie inne śmieci, jakie znajdzie. Poza tym, możesz użyć programu Ccleaner. Po tym system powinien wczytywać się szybciej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Aha czyli zasilacz powinien być spoko.Myślałem że to stacjonarka.Pokombinuj może z tymi raportami, ściągnij jakiegoś antywirusa, Avira, Comodo czy też nawet nowy Avast.Przeskanuj nim kompa w poszukiwaniu jakiś żyjątek.Ściągnij też darmowy program MBaM i też przeskanuj, następnie niech ponaprawia to co znalazł.Co do tego CCleanr'a to czasami potrafi pousuwać pliki systemowe czy też zrobić coś podobnego z rejestrem więc odradzam.Chyba że wiesz mniej więcej który klucz to co.Jeśli chcesz zoptymalizować kompa to systematycznie opróżniaj kosz, usuwaj cookies i inne pliki pozostawione po przeglądarkach i ponadto powyłączaj z autostartu niektóre programu typu GG, Daemoon Tools czy jakiś inny emulator napędów.

aby nie przedostawały Ci się wirusy to musisz mieć firewall najlepiej jakiś zestawik:

1.Comodo Firewall + Avira

2.-II- + Avast!

3.Cały pakiet CIS czyli Comodo Internet Security.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zestawów - na pierwszym miejscu dałbym Comodo Internet Security (antywir+firewall), na drugim Avira+Comodo Firewall, a Avasta bym w ogóle nie proponował, ale jestem uprzedzony. : )

@temat - sprawdź, czy nie masz jakichś dziwnych programów startujących razem z systemem. Naciśnij na klawiaturze [Win]+[R], następnie wpisz msconfig, zatwierdź Enterem i przejdź do zakładki Rozruch. To jest lista aplikacji startujących równo z systemem operacyjnym - jeśli jakieś spośród nich znasz i wiesz, że są Ci niepotrzebne, odznacz "ptaszka". Jeśli jakaś pozycja nic Ci nie mówi, lub nie jesteś pewien, czy można ją wyłączyć, podaj tutaj jej nazwę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Co do tego Avasta to wcale nie jest taki zły.Używam Go już dłuugo i czasami kompa dla pewności skanowałem takimi programami jak CIS czy Avira i komp o dziwo był czysty.

Pogrzeb w tym autostarcie tak jak wcześniej mówiłem a jak nie wiesz co to to dawaj nazwę.I może przeleć dysk jakimś HD Tune? Spytaj Sevard'a co powie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...