Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sauron25

Bardzo wolny twardy dysk.

Polecane posty

Komputer brata ostatnimi czasy chodził bardzo wolno i miał błędy przesyłu danych, po zmianie kabla błędy przestały się pojawiać ale komputer nadal chodzi b.wolno. Testowałem 3 różne kable i ciągle tak samo. Dysk jest firmy WD a dokładniej jest to model WD2000JS.

Przesyłam również screeny z HDTune:

- Szybkość transferu http://imageshack.us/photo/my-images/651/wynik1.png/

- Zakładka "Health" http://imageshack.us/photo/my-images/688/wynik2.png/ (są błędy przesyłu, ale po zmianie kabla przestały się pojawiać)

A tutaj cała specyfikacja:

Procesor: AMD Dual Core 5050e 2,6

Grafika: GF 9800 GT 1 gb

Zasilacz: Modecom Feel 3(wiem że jest do wymiany ale kasy na to nie mam)

Dysk:WD2000JS

RAM:2 gb ale nie pamiętam jakiej firmy

Dodam że wcześniej dysk chodził normalnie, dopiero od niedawna chodzi tak wolno. Komputer też alarmował o wysokiej temperaturze dysku(55 stopni), ale było spowodowane to natłokiem kurzu i po wyczyszczeniu temperatura znów jest normalna.

EDIT

Myślałem już że temperatura będzie normalna, ale znowu pojawił się ten komunikat że temperatura dysku jest za wysoka(55 stopni)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chłodzona obudowa?

Nie masz kasy na nowy zasilacz (jakieś 150 zł), ale pamiętaj, że jeśli ten problem jest powodowany właśnie przez zasiłkę (a jest to wysoce prawdopodobne), to być może niedługo będziesz musiał składać na nowy komputer...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wentylator na karcie graficznej i procesorze, jednakże problem z temperaturą występował od 2 dni. Przedmuchałem również wszystko sprężonym powietrzem(wcześniej tylko odkurzyłem) i teraz komunikat o wysokiej temperaturze nie pojawia się. A co do samego dysku to sprawdzałem również czy przestawił się z ultra dma na pio, ale wszystko jest w porządku. Potem spróbuje jeszcze przełożyć swojego Fortrona do budy brata i zobaczyć czy to coś da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...