Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

hak23

Pomóżcie usunąć QOOQLLE.COM

Polecane posty

Witam serdecznie wszystkich, dwa dni temu ni z tego ni z owego na Mozilli i Chromie jako strona startowa ustawiła mi się sama QOOQLLE.COM , i za żadne skarby nie mogę tego usunąć. Czytałem że to jakiś wirus więc zrobiłem skan OTL i tutaj zamieszczam załączniki logu OTL i pliku Extras. Proszę Was o pomoc .

Extras.Txt

OTL.Txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania/skrypt wklej następujący tekst:

:OTL
FF - prefs.js..browser.startup.homepage: "http://www.qooqlle.com/"O3:[b]64bit:[/b] - HKLM\..\Toolbar: (no name) - Locked - No CLSID value found.
O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - Locked - No CLSID value found.
O4 - HKU\S-1-5-21-532762147-3425934231-2546444894-1000..\Run: []  File not found

:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

Następnie kliknij przycisk Wykonaj skrypt. Po restarcie otrzymasz log z tej operacji. Wrzuć go na forum i napisz czy problem ustąpił. Poza tym warto usunąć zbędne toolbary (np. Deamon Tools Toolbar). Można to zrobić przez aplet Programy i funkcje w Panelu sterowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajć, złamałem linię w jednym miejscu, gdzie nie powinna być złamana. Przepraszam mój błąd. Czyli pewne rzeczy trzeba usunąć jeszcze raz.

Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania/skrypt wklej następujący tekst:

:OTL
FF - prefs.js..browser.startup.homepage: "http://www.qooqlle.com/"
O3:[b]64bit:[/b] - HKLM\..\Toolbar: (no name) - Locked - No CLSID value found.

:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

Następnie kliknij przycisk Wykonaj skrypt. Nie musisz pokazywać loga z tej operacji. Po ponownym uruchomieniu komputera uruchom OTL i kliknij przycisk Sprzątanie. Dzięki temu pozbędziesz się śmieci, które OTL potworzył w trakcie swojego działania.

W logach nie widać już śladów infekcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...