Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

milan123

Rozwiązany: Mysz nie działa błąd kod 41

Polecane posty

Witam!

Otóżzainstalowaliśmy u kumpla Kasperskyego, jako że jego komputer jest zasyfiony różnymi rodzajami wirów Antywirus ne chciał sięuruchomić. Poszperałem w necie i pisało, że reinstalka powinna pomóc, Więc wziąłem sięza usówanie, na końcu usuwania musiałem uruchomić ponowanie komputer, wszystko komputer się uruchomił, niby ładnie pięknie tylko na myszy diody sie świecą a kursor stoi... Ustawiłem jakos KlawiszeMyszy weszłem do Menedżera Urządzeń w celu sprawdzenia o co chodzi, a tam przy myszy widnieje żółty wykrzyknik, doczłapałem do właściwości, a tam błą kod 41...

Jeżeli potrzeba jakichś informacji o hardwarze lub sofcie to pisać, ponieważ nie mam przy sobie optymalizacji komputera, a do kumpla musiałbym się przejsc kawałek wiec nie będęszedł na darmo... Porszęo szybką odpowiedź. Pozdro!

PS.Jak zły dział to sorry i proszę o przeniesienie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj całkowicie mysz i jej sterownik po czym ponownie zainstaluj prawidłowy. A jak chcesz wiedzieć coś więcej o tym kodzie, oraz jak radzić sobie z tym problemem, przeczytaj to: klik.

P.S. Nie wiem jakiego macie Windowsa, to co podałem jest dla XP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ta mysz jest Plug and play... Kumpel mi powiedział, że błędy od 41 do 47 są to błedy najczęsciej spowodowane przez antywirusa i możliwe, że mysz ma błąd, a antywir wykrywa ten błąd jako wirus, wiec może coś bardziej w tym kierunku pójdźmy.

PS. Windows XP, sorry zapomniałem podać wersję systemu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wywal antywirusa i sprawdź czy z myszą będzie wszystko w porządku. Ponadto, co z tego, że mysz jest urządzeniem plug & play (to oczywiste, iż jest), po prostu jest zainstalowany nieprawidłowy sterownik lub z jakiś innych przyczyn system jej nie rozpoznaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj do myszki, są dołączone stery, ale z tymi od Windy też powinno być dobrze. Zrobiłeś wszystko co było napisane na tej stronie Microsoftu?

Podłącz mysz do innego wejścia, ewentualnie sprawdź ją na innym kompie. A tak w ogóle to podaj jaka to mysz i jaką ma końcówkę (USB czy PS/2). Poza tym czy były z nią wcześniej problemy? Spróbuj może przywrócić system do stanu kiedy mysz działała, może Kaspersky wziął coś za wirusa i usunął, co miało związek z myszką.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysz jest ze złączem USB, Model podam później, bo kumpla nie ma w domu. Sposobów nie próbowałem, bo i po co, skoro mysz jest bez driverów. Chociaż ten kumpel jest całkowitym laikiem i nie wie nawet jaką ma wersję systemu... Więc może jednak ta mysz ma sterowniki... Zapytam jego ojca (on sie nawet zna na kompach) czy ta mysz ma stery. Sorry za niedoinformowanie, ale sam nie dojdę do niczego, nie jestem Sherlockiem, żeby wydedukować, gdzie jest płyta ze sterami ;D

Edit:Model myszy to Excellence Line Duco, poszperałem po necie i ta mysz chyba żeczywiście nie potrzebuje sterów takiej jeszcze nie widziałem, dodychczas jak montowałem kompy trzeba było stery do myszy... Dziwne...

Help! Kolega jakieś pomysły miał, ale teraz nikt nie odpowiada...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sevard probowałem, jak sie włąćzył komputer zaczęło instalować kupe sterownikóe, chyba z 6. Pamiętam, że sięinstalowała klawa, coś z HUDem i reszte nie pamiętam(jak potrzeba to podam co) wszystko zakonczyło się powodzeniem, ale kiedy instalował się sterownik wyskoczył błąd 41...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...