Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

k4cz0r

VectraNET i wejście do konfiguracji modemu-routera

Polecane posty

Od około miesiąca mam nowy modem-router z mojej sieci VectraNET - Cisco EPC3925. Modem jak każdy inny - kabel TV, 4 wyjścia RJ-45. To co mnie cieszyło na wieść wymiany, to obsługa WiFi przez router. I to w wersj 802.11n! [czyli wolność od anten i zasięg na ładne 10-15 metrów i to przez ściany !!] Cóż, wszystko fajnie...lecz mam z nim parę problemów. Nie mogę dostać się do jego konfiguracji [chociażby po to, żeby zmienić to długaśne hasło WiFi]. Irytuje mnie także każdorazowy reset modemu, gdy chcę podpiąć kabel internetowy do Xboksa lub z powrotem do laptopa [inaczej po prostu na PC/X360 jest brak połączenia z Internetem, chociaż kabel itd wykrywa]. Domyślam się, że brak otwartych portów czy no po prostu coś trzeba zmienić....dojdę do tego co jak się dostanę do konfiguracji. :) Ale czy jest jakiś sposób ? Zwykłe wpisanie adresu IP [manual, strona 29]] po prostu nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kaczor.

Ja też mam ten sprzęt od kilku dni w domu.

Niestety chyba tu zadziała tylko twardy reset tego cisco- więc ołówek albo długopis w łapkę, wcisnąć i 15 sek przytrzymać- wtedy powinien być czysty jak nówka ze sklepowej półki bez ustawień vectry. Ale niestety nie gwarantuję Ci jak to się skończy- bo nie znam ustawień vectry. Sama jeszcze nie kombinowałam. Jak na razie szukam polskiego manuala do niego. Angielski mnie wnerwia, bo nie znam angielskiego na perfect.

Jak coś zadziałasz z tym modemem-routerem to daj znać.

Pozdrawiam z Olsztyńskiego Zatorza.

Karolina

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawień żadnych nie potrzeba raczej, kablowe jest dynamiczne więc wystarczy podłączyć i gitara. :) Tylko oby wejście w konfiguracje było software'owe, bo inaczej zresetują się ustawienia WiFi, czyli może być brak hasła, jakieś systemowe lub w ogóle wyłączone.

Teraz na wakacjach jestem to sprawdzę jak wrócę 23 lipca. :)

Pozdrawiam z olsztynśkiego Pieczewa. ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...