Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Snorko2

Karta Dźwiękowa - Przestrzenna

Polecane posty

Mam pewien drobny problem, otóż chcę sprawdzić czy mam Kartę Dźwiękową Stereo z dźwiękiem przestrzennym. Czyli, że da się nagrywać Frapsem i głos swój i dźwięk z gry. Dotychczasowo robiłem dobre ustawienia, ale z filmów nic nie wychodziło. Mój komputer ma rok i nie sądzę, żeby ktoś wkładał słabą kartę graficzną.

Karta Dźwiękowa: MSI Realtek HD Audio output AC 97 codec 7.1

Sterownik: Realtek coś tak output i input

Dzięki z góry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze specyfikacji płyty:

? Zintegrowany chip Realtek? ALC889/ALC885

- 8-kanałowy zestaw portów z technologią wykrywania typu podłączonych wtyczek

- Zgodność ze specyfikacją Azalia 1.0

Definicja dźwięku wielokanałowego wg. Wikipedii (klik).

Odpowiedź na pytanie zawarte w temacie jest twierdząca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary fraps nie ma takiej możliwości żeby mógł nagrywać dźwięk w grze jak i to co mówisz przez mica.

ps. Aż się dziwie dlaczego juniorek modek MikaelDorren nie pomógł tobie. Kasuje chłop posty nieswoje, a później zadaje te same pytania co inni autorowi wątku a później grozi banami xD

edit: dobra da się to zrobić z najnowszym frapsem. ;]

Moje ustawienia podczas testu.

http://imageshack.us/photo/my-images/713/29056661.jpg

moja karta dźwiękowa to Sound Blaster Audigy SE ze zmodowanymi sterownikami pod win7

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Aż się dziwie dlaczego juniorek modek MikaelDorren nie pomógł tobie. Kasuje chłop posty nieswoje, a później zadaje te same pytania co inni autorowi wątku a później grozi banami xD

Mistrzu, jeśli masz jakieś uwagi do pracy moderatora, to proponuję je zgłosić w odpowiednim temacie ( http://forum.cdaction.pl/Uwagi-i-pytania-d...III-t41174.html ), a nie marudzić gdzie popadnie. Jak będziesz kontynuował ten proceder, to możesz spotkać się z dość ostrymi konsekwencjami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: Zainstalowałem najnowsze stery i no tak jak by działa, ale mój głos nagrywa z ustawień czyli musi być gdzieś w połowie gałki. A dźwięk z gry się ustawia z gry, muszę brać gdzieś kurde na 5% a i tak głośno jest, a po jakiś 5 sec zaczyna się taki dźwięk dziwny robić. Po drugie Fraps, widać, że coś innego jest. Screen będzie na dole. W ustawieniach nie mogę przesunąć suwaka z głośnością Miksu Stereo i Mikrofonu. Czyli, działa, ale nie działa. Może coś trzeba jeszcze przestawić ?

Screeny:

Fraps: scrvmg.png

Ustawienia: scr3.png

Realtek: scr2z.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma stereo, ba ma nawet dźwięk przestrzenny, ale nie o to tu chodzi.

Masz powiązane ze sobą wszystkie urządzenia nagrywające i dlatego nie możesz zmienić ustawień głośności poszczególnych urządzeń, by to zmienić musisz wyłączyć opcję łączenia. Nie wiem jednak gdzie jej szukać w sterownikach zmodyfikowanych przez MSI. Przypuszczam, że po kliknięciu przycisku klucza pod nagrywaniem powinno zawierać odpowiednią opcję, ale głowy nie dam. Wtedy powinno dać się bawić suwakami w systemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa o taki klucz chodziło. Myślałem, że taki od drzwi. Są tam opcje:

Zaznaczone:

Głośność CD (nie wiem o co z tym chodzi)

Głośność mikrofonu (głos)

Głośność wejścia liniowego (z tym też nie wiem ock)

Miks Stereo (dźwięk z gry)

Odznaczone:

Włącz nagrywanie wielostrumieniowe.

I co dalej ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...