Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NieOOgarek

Dofus engine

Polecane posty

Siemson (nie, nie grubson).Tak, znowu dziwny wstęp...Nie ważne.Nie owijając w bawełnę, przechodzę do tematu.Mianowicie wpadł mi do tej mojej główki pomysł, aby stworzyć jakiegoś multiplayera.Oczywiście nie komercha, tylko taki ,,Just4Fun".Nie wiem, czy znacie grę Dofus, ale jeśli tak to właśnie o grę tego pokroju mi chodzi (no, w sensie, że grafika + silnik gry czy jak to tam).Tak tak, programowanie itd...Ja jestem po prostu ...ciekawy?Tak.Jeśli wiąże się to z jakimiś

XXX $ to oczywiście nie ;P .Ale jeśli macie creatora (sam ogarnę go + serva..) albo macie kurs c++

taki od początku (uczyłem się wspomnianego języka,ale nie znalazłem nic o tego typu sprawach)

bo jeśli, jak jeszcze nic nie znałem i wchodziłem na forum,po czym pisałem prośbę o pomoc, a mi odpisywali: ,,Naucz się c++ i ogarnij OpenGl'a albo Dx " to po prostu załamka ;(.Nie, nie mam po prostu zielonego pojęcia o co chodziło.. (co mam z tym zrobić?Wiem jak działa DX i co z tego?Jak mi to pomoże??) Z góry pozdro i thx.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh
a mi odpisywali: ,,Naucz się c++ i ogarnij OpenGl'a albo Dx " to po prostu załamka ;(.
No to załamka, bo tak się właśnie robi gry. Nawet te amatorskie.

Z każualowych programów, jedyne co mi przychodzi do głowy, to FPS Creator (płatny), tylko nie wiem czy to to ma możliwość stworzenia trybu multiplayer. Po poziomie Twojej wypowiedzi śmiem stwierdzić, że nic ambitniejszego nie stworzysz; zresztą tu masz link do tematu założonego przez równie ambitnego kolegę.

Po kropce robimy spację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale przecież jak się tego chcesz nauczyć, to chyba się nie modlisz a potem nie stoisz w kolejce do Boga, no nie?No właśnie....Ja pytam,czy nie ma ktoś poradnika....A znam te programy (realm crafter , rpg maker, construct, fps creator, whosegame [już nie istnieje], game maker, itd...)

Ale ja bym właśnie się chciał nauczyć ;) ale nie wiem z czego,wiem jak się robi gry w teorii ale w praktyce..No, bo co każdy kiedyś zaczynał... jest takie przysłowie.. ,,Zapomniał wół jak cielęciem był!"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Skoro więc chcesz się nauczyć to czemu czekasz aż ktoś Ci podeśle link do jakiegoś kursu/poleci książkę? Pierwszy wynik w wyszukiwarce Google do hasła kurs c++ prowadzi do darmowej strony z kursem. Zaczynaj mistrzu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh
nie ma takiego poradnika....
Z reguły w nie używam tego sformułowania, ale teraz nie ma lepszego komentarza do tej sytuacji: LOL

Skoro masz problemy z obsługą podstawowych funkcji Google, to nie sądzę byś opanował kiedykolwiek, jakikolwiek język programowania. Ale niech Ci będzie, użyję Google za Ciebie (kliknij w pierwszy wynik) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...