Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Freshiess

Rozwiązany: Zawieszenie się komputera i blue screen.

Polecane posty

Witam. Otóz posiadam dwa komputery, jeden jest mój i drugi siostry. Podam konfigurację mojego:

Mój:

Procesor: AMD Athlon 64x2 5000+ 2.60 GHz

Płyta Główna: Asrock AliveSATA2-GLAN

Dysk Twardy: ST3250824A ATA Device 250GB

Pamięci RAM: 2GB DDR2 chyba 233MHz

Karta Graficzna: Nvidia GeForce 8800GT 512MB

Zasilacz: Xilence 400W

Windows Vista Home Premium SP1

I mam pewien problem. Otóż, gdy przeglądam internet, słucham muzyki czy coś to nic się nie dzieje, komputer normalnie funkcjonuje. Grywam czasem w taką grę Flyff (takie mmorpg, o bardzo niskich wymaganiach). Tam można otworzyć dwa okna na raz, np. żeby sobie postawić sklepy w mieście i iśc afk albo coś. I sprawa dotyczy tego, że gdy gram sobie normalnie na 1 oknie wszystko jest ok( obciążenie procka ok.50-60% ), gdy otworzę drugie okno (obciążenie 95-100%, czyli maksymalne) i po paru minutach ekran się zawiesza (taki jakby lagg), obraz się wyłącza i na monitorze pisze :No Signal Going To Sleep (tak jakby się karta spaliła albo coś). Chwilkę monitor tak stoi wyłączony i nagle się włącza i jest tzw. Blue Screen, tam coś pisze o Display Drivers itd. (jeśli trzeba to mogę to przepisać). Restartuje komputer i wszystko chodzi znowu ok. Gdy ukaże się pulpit to wychodzi okienko : System odzyskał sprawnośc po poważnym błędzie czy coś w ten deseń. Pisało czy wyszukać rozwiązanie w trybie online. Dałem tak i "Windows powiedział" mi, że to jest przez NVIDIA Drivers i kazał mi przeinstalować sterowniki. Tylko, że to guzik pomaga. Dodam, że grałem normalnie w Simsy 3 2-3h i było wszystko normalnie. Jak narazie tylko z tą grą są problemy. Dodam jeszcze, że w Informacjach o Systemie jak dam punkt Urządzenia powodujące problemy to tam pisze:

Urządzenie Identyfikator urządzenia PNP Kod błędu

Niedostępne ACPI\PNPB006\4&8032D91&0 This device is disabled.

I mam też w Menadżerzę urządzeń jedno Nieznane urządzenie ( i nie wiem co to jest ), Windows mi "powiedział", że to jakiś Midi Sound Audio albo coś takiego (nie pamiętam teraz), w każdym bądź razie mam zintegrowany dźwięk na płycie i sterowniki wgrane i dźwięk normalnie jest.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Twój zasilacz znajduje się na czarnej liście i śmiem stwierdzić że to on jest powodem, lub jednym z powodów, awarii komputera. Problemy z rozpoznaniem sprzętu w Windows spowodowane są chyba tym że Windows sam nie wie, co mu dolega.

Zainstaluj Service Pack 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drugi zasilacz : Enermax 460 W. Po drugie właśnie przed chwilą zmieniłem kartę na kartę mojej siory Ge Force 7300 GS 256mb/64bit i nie zawiesza się. Aczkolwiek moja karta w jej kompie (Pentium 4, ten zasilacz Enermax 460 W) chodzi bez zarzutu. Moja zawiesza się tylko na tej konkretnej grze, jak odpale jej 2 okna. Może to być wina DirectX10? Zaraz sprobuje tego zasilacza wcisnac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

8800, o ile dobrze pamiętam, ma większe zużycie prądu niż 7300 - na karcie z drugiego komputera zasilacz jest po prostu mniej obciążony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zasilacz opdada, wymiana nic nie pomogła. Spróbuje coś zainstalować, tylko nurtuje mnie jedno pytanie.

Na moim kompie mam tego samego Windowsa co u mojej siory i ta sama gra na tej samej karcie inaczej chodzi. Ale sprobuje z tymi sterownikami i directx'em i wam powiem jutro.

Dodam jeszcze, że na Blue Screenie przyczyną jest ten plik:

nvlddmsm.sys. i jest on w sterownikach od Nvidii.

Pozaaktualizuje jutro wyszystko i zobaczymy co jest nie tak, bo chyba nie karta graficzna, skoro na kompie siory, na tej samej grze i co teraz sprawdziłem na tym samym zasilaczu działa dobrze. Tam jest inny procek(Pentium 4), płyta główna, dyski i nagrywarki są tam pod SATA, a u mnie pod zwykły, chyba ATA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz temperatury na procesorze? Zainstaluj jakiś SpeedFan, albo podobną aplikację i sprawdź, jak wygląda temperatura procesora w idle (np. kilka chwil po uruchomieniu komputera, ale bez uruchamiania dużo wymagających aplikacji. Przeglądarka internetowa i niewiele więcej) oraz w stresie (te dwa okna Flyffa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeinstalowałem sterowniki na najnowsze 275.33, próbowałem też ze starszymi i [beeep]. Próbowałem też podmienić ten plik nvlddmkm.sys i sterownik zgłupiał i musiałem przeinstalować. W załączniku podałem te temperatury. Temperatura = po włączeniu Windowsa, a Temperatura 2 = po włączeniu jednego okna Flyffa (na chwilę obecną nie mogę włączyć dwóch, nie wiem dlaczego), chciałem też zmierzyć ile ma po włączeniu The Sims 3. Włączyłem je, na max detalach, chwilę pograłem, zmieniłem rozdzielczość z 1024x768 na taką jaką mam na pulpicie czyli 1280x1024 i oczywiście.. zwiecha i Blue Screen, czyli to nie jest tylko w konkretnym przypadku, lecz definitywnie przy obciążeniu czegoś, wnioskuje, że karty, jeżeli monitor na chwilę się wyłącza i idzie "spać", a później się włącza, pokazuje Blue Screena, w którym mi pisze, że sterownik od Karty to spowodował (nvlddmkm.sys). Tylko nie wiem co ma ten sterownik karty graficznej do rzeczy. Jak na komputerze siostry, mam ten sam Windows, ten sam sterownik, wszystko to samo, nawet ten sam zasilacz, tylko inny procek, płyte, dyski i nagrywarki pod SATA, a nie ATA i to by było na tyle. Spróbuje zainstalować SP2, ale co to ma do rzeczy, jeżeli na kompie siory nie ma takich zwiech, a jest taka sama karta graficzna i takie same stery do niej i ten sam Windows.. Home Premium SP1.

Dodam, że kiedyś miałem na tej płycie procek 4600+ i reszte taką samą i mi się zawieszało tak samo tylko, że jak nic nie robiłem, a teraz nabyłem procek 5000+, cieszę się, że się nie zwiesza, a przy 100% obciążeniu się jednak zawiesza. Szkoda tego Athlona trochę, bo widać różnice w porównaniu do Pentiuma, a tu [beeep]... Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

post-319917-1310382942_thumb.jpg

post-319917-1310382953_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to na 100% wina Windows Vista, ponieważ problem pod Windows XP nie występuje. Tylko zastanawia mnie to, że na tym samym systemie u mojej siory ta karta działa dobrze i nie ma z nią żadnych problemów. Może to przez sterowniki? Bo mam oryginalną płytkę do płyty głównej AliveSATA2-GLAN, ale tylko pod XP'eka i tam są takie różne sterowniki jak K8 CPU Driver, JMicron Sata Driver, Raid Driver i takie duperele, a pod Viste ściągałem z oficjalnej strony Asrocka, ale pod Viste takich pierdół nie ma jak pod XP'eka typu K8 CPU Driver itd. Dobra, pobawię się jeszcze z tymi Service Packami itd. Dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...