Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Alvarius

Vista vs. Java

Polecane posty

Witam. Zwracam się do was z problemem następującej treści. Kupiłem niedawno notebooka ACER'a. Postawiony mam tam fabrycznie system pt Vista home premium. Problem polega na tym, ze z jakiegoś powodu nie chce za diabła uruchomić się tam plugin Java. Ani w Firefox'ie, ani w domyślnym IE. Próbowałem przeinstalować przeglądarki, ale nic z tego. Plugin ściągany "na świeżo" a system oryginalny i nic. Przeinstalować systemu nie chcę (pomimo, ze to Vista), bo pirat odpada (często wyjeżdżam za granicę a w razie kontroli - kaplica), a średnio mi się widzi kupowanie nowego win7 za kilka stów. Jest ktoś z Was w stanie podpowiedzieć mi co może być potencjalnym powodem niefunkcjonowanie Javy i co można na to zaradzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz jeszcze jakoś dokładnie opisać to "i nic"?

Nie uruchamia się? Uruchamia się i daje jakiś komunikat błędu?

Tak "na sucho" przychodzi mi do głowy tylko tyle, żebyś uruchomił instalkę w wersji Offline i uruchomił ją z uprawnieniami Administratora (p-klik -> Uruchom jako Administrator).

PS. Widzę, że jesteś nowy na forum, więc dobra rada: najlepiej tutaj o piratach w ogóle nie wspominać. O ile się nie chce bardzo szybkiego osta. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O piratach wspomniałem tylko tyle, że nie mam zamiaru z nich korzystać (a nawet gdybym miał, to nie mogę). Na forum jestem nowy, ale czytelnikiem CDA jestem od samego początku, od 96 roku i doskonale wiem jakie zdanie w tej kwestii mają chłopaki z redakcji :)

a owo "nic" oznacza tyle, ze jak chcę odpalić jakąkolwiek aplikację korzystającą z Javy, wywala mi okno, że java nie jest zainstalowana i że muszę ją zainstalować. Pic w tym, że instalowałem ją z wersji online i offline i za każdym razem to samo. W panelu sterowania, manager programów widzi plugin zainstalowany, ale żadna z przeglądarek nie jest w stanie go uruchomić. Ciągle tylko komunikat, że plugin nie jest zainstalowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...