Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

osidiablo

BLUESCREEN Problem z plikiem nv4_disp.dll

Polecane posty

Od jakiegoś czasu męczy mnie ten typ bluescreen-a. W treści ma, że powodem tego ekranu jest plik nv4_dosp.dll (nie zawsze pokazuje .dll). Kodów narazie nie podam chyba że bardzo potrzebne. Występuje on gdy używam przeglądarki ( po godzinie lub więcej) i podczas gry w Wiedźmina 2: Zabójce Królów (Tak mam orginał, edycje kolekcjonerską. Podaje te informacjie z powodu ostatniego hmmm... ostrzeżenia). Szukałem na internecie i znalazłem informacjię że to może być spowodowane zasilaczem. Akurat mam słabszy zasilacz, jak określił to składający komputer:"na stanie nie mamy lepszego, ale ten narazie może być" (powiedział coś w tym stylu). Komputer składany był jakiś rok, bądzi 2 lata temu. Pytanie brzmi: Jak to naprawić?? Podam potrzebne informacjie, tylko mnie poinstruujcie. Dziękuje za wszelką pomoc. Jeśli wyjdzie że jednak to zasilacz, to i tak dziękuje za pomoc.

P.s. Kody bluescreena są różne. Jeśli będzie potrzeba podam chociaż 1, jak mi się uda

Jeszcze raz dziękuje za pomoc. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj konfigurację kompa i ten nieszczęsny zasilacz.

Na początek, radzę odinstalować sterownik do karty graficznej (najlepiej dokładnie np. za pomocą programu Driver Cleaner), a potem zainstalować go na nowo. Jeśli to nic nie da, spróbuj z innym sterownikiem (starszym albo nowszym), sprawdź też czy temperatury karty są w porządku. Jeśli masz kiepski zasilacz to bardzo możliwe, że to jego wina i wtedy pomoże tylko jego wymiana (albo i nie, ponieważ mógł już coś uszkodzić).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CPU; AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5400+

CPU SPEED: You Have: 2.8 GHz Performance Rated at: 5.6

Ram: 2GB ( kostka ddr2)

OS: Microsoft Windows XP Professional Dodatek Service Pack 3 (build 2600)

Karta graficzna: GeForce 9600 GSO 512

Zasilacz: Ibox DR-8400BTX (400W)

Wspomagałem się http://www.systemrequirementslab.com/cyri/

Najgorsze że po jakimś czasie używania przeglądarki (tylko niej) wyskakuje bluescreen

na przeglądarce mam otwarte 2 katy. 1 z forum druga z youtubem. Komputer się nagle wiesza chwila czekania i blue. Ostatni miał kod chyba zokończony 8e. A w nawiasie był kod z samymi zerami i jakieś inne.

Przepraszam za ewentualne błędy. Jestem zmęczony i niechce mi się pisać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to wina zasilacza, ale tak czy owak jest on do wymiany.

Na początek możesz sprawdzić kartę graficzną programem OCCT. Interesują mnie wyniki testów GPU:OCCT oraz GPU:Memtest. Po zakończeniu testów pojawią się wykresy, wrzuć je na forum. Test GPU:OCCT jest dosyć czasochłonny, więc wykonaj go gdy będziesz miał więcej wolnego czasu (przynajmniej godzinę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj konfigurację kompa i ten nieszczęsny zasilacz.

Na początek, radzę odinstalować sterownik do karty graficznej (najlepiej dokładnie np. za pomocą programu Driver Cleaner), a potem zainstalować go na nowo. Jeśli to nic nie da, spróbuj z innym sterownikiem (starszym albo nowszym), sprawdź też czy temperatury karty są w porządku. Jeśli masz kiepski zasilacz to bardzo możliwe, że to jego wina i wtedy pomoże tylko jego wymiana (albo i nie, ponieważ mógł już coś uszkodzić).

takze radze poszperac ze sterownikami, plik nv4 raczej jest od nvidii ;) zawsze po usunieciu sterow mozesz recznie znalezc ten plik i go usunac, zainstalowac inne stery i wtedy zobaczyc czy cos podzialalo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna wygląda w porządku. Warto sprawdzić jeszcze dysk i pamięć. Skoro jednak cały czas jako winowajca wskazywany jest plik od sterowników karty graficznej, to proponuję popróbować z innymi wersjami sterowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że mnie troche nie był, wakacjie :P. Teraz nie wiem co robić?? Odinstalować stery od karty graficznej i usunąć ten plik, a następnie zainstalować jeszcze raz?? Ale te co dostałem do komputera, czy odrazu mam instalować te nowe (chodzi o stery)? Bo jak tak niedawno zroniłem miałem problem z internetem. Nie, nie wiem co ma wspólnego grafa z netem, ale nie miałem połączenia. Więc proszę o nowe instrukcjie. Co mam zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, to właśnie był plan długoterminowy. Jeśli zainstalujesz najnowszy sterownik, a net nie będzie działał, to następnie zainstalujesz sterownik z płyty (lub inną wersję), to naprawdę jest proste i niczym nie grozi. Poza tym, jeśli się czegoś obawiasz to włącz (jeżeli masz wyłączone) przywracanie systemu- będziesz wtedy mógł wrócić do stanu obecnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik ma być, bo to jest element sterownika karty graficznej. Zainstalowały się najprawdopodobniej sterowniki z Windows Update, albo system znalazł je gdzieś jeszcze u siebie i wrzucił. Sprawdź, jaka to wersja ([Win]+[R] -> dxdiag -> zakładka "Ekran", po prawej stronie jest "wersja"). Jeśli coś starego, zainstaluj nowe, które ściągniesz ze strony nVidii (w Google wpisz "nvidia drivers").

Sprawdź, czy BSOD dalej się pojawia i daj znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

275.33 Tak napewno znalazło ponieważ miałem instalke na pulpicie. Jak ściągałem była to najnowsza wersja sterownika do tej karty ( ściągałem jakieś 2 tygodnie temu) tak że o wersje się nie martwie

Co do BOSA to trzeba będzie poczekać :P DŁUGO Ale dam znac

Zapomniałem! Dzięki za pomoc, wyrozumiałośc i cierpliwość (jeśli pomogło to napisze :P)

DZIĘKI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie działa tak, że jeśli masz instalkę na pulpicie, to system ją sam znajdzie i zainstaluje. Czasami pliki sterowników zostają gdzieś w systemie, mimo usunięcia urządzenia. W takim wypadku instalowane są te same, które były wcześniej. Upewnij się więc, że masz tę wersję sterowników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...