Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nocoty7

Pytanie o wydajność komputera

Polecane posty

To ja się spytam tak mniej więcej o wydajność, ale z moim kompem. Otóż grałem sobie w grę i zaczęła ładować się kolejna mapa(grałem powiedzmy zzz 2h?), gra się zawiesiła. Kliknąłem Ctrl+Alt+Delete i menedżer urządzeń menedżer się włączał ale od razu po tym pojawiała się znowu zawieszona gra. Kliknąłem guzik wyłączenia kompa. I po chwili znowu go włączyłem byłczarny ekran i coś tam coś tam czyli że komputer źle został poprzednio wyłączony i w jakim trybie odpalić(awaryjny jakiś tam i jakiś tam) wziąłem Uruchom system Windows normalnie(tym czarnym ekranem się nie boję bo nie raz na starym kompie tak miałem). Ok komp się włączył ale programy startowe typu: Menedżer Realtek HD Audio i Windows Update uruchomiły się późnoooo a normalnie odpalamy się sekundowo, przy samym starcie systemu. I od tamtego czasu zawsze tak jest. Jakiegoś spadku wydajności nie poczułem, ale samo to z tymi programami mnie nie pokoi. Czy powinienem się martwić??

Nie podczepiaj się pod cudze tematy. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Przede wszystkim sprawdź programy startowe w MSCONFIG. Do tego przy użyciu narzędzia oczyszczanie dysku, we właściwościach dysku usuń kopie raportów o błędach i zrzuty pamięci. Można jeszcze użyć programu Ccleaner i wyczyścić nim standardowo system, naprawić błędy w rejestrze i usunąć stare punkty przywracania systemu. To powinno pomóc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam jeszcze przeczyszczenie tempów i podobnych rzeczy programami ATF-Cleaner oraz Temp File Cleaner by OldTimer. Następnie warto przeprowadzić defragmentację dysku (najlepiej w trybie boot, z darmowych programów taką opcję ma UltraDefrag).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Możliwe, system utworzył raporty zrzuty i inne pierdoły - część z nich jest wczytywana każdorazowo przy starcie systemu i spowalnia go.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Narzędzie Oczyszczanie dysku i program Ccleaner same znajdą to co trzeba usunąć w zasadzie nic nie trzeba ręcznie ustawiać. W folderach gier rzadko zostają ślady po crashu, to system się zawala różnym śmieciem. Rzecz jasna są wyjątki od reguły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...