Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Graczdari91

KINGWIN LZP-550 80+ Platinum - czy to dobra cena?

Polecane posty

POMYŁKA! Proszę o zmianę nazwy zasilacza w tytule tematu. Zasilacze to KINGWIN LZP-550 80+ Platinum. Dziwne, bo na rachunku jest napisane wyraźnie - HuntKey x7 500W 80+ Platinum. Kolega spojrzał jednak na kartony, i okazuje się to rozmijać z prawdą.

Jest to: KINGWIN LZP-550 80+ Platinum

Tata znajomego przywiózł od naszych zachodnich sąsiadów trzy zasilacze KINGWIN LZP-550 80+ Platinum. Jeden do swojego komputera i dwa na sprzedaż. Kupione w przeliczeniu na złocisze za ok. 170zł sztuka - w 100% nówki. Chciałby je sprzedać za 200zł sztuka. Czy to waszym zdaniem uczciwa cena? Dodam, że gwarancja realizowana tylko w Niemczech, ale gdyby co, to jego Ojciec bardzo często tam bywa, więc z ewentualną realizacją nie będzie problemu.

Nie mam pojęcia jakiej jakości to PSU. Jak trzeba jeszcze jakieś informacji to dopytam, bo póki co to tylko na GG rozmawiamy. Real foto też możliwe do zrobienia :)

Proszę nie przenosić do Targowiska, bo może się coś ciekawego dowiem na temat tego zasilacza, to sam zakupie ;)

-------------------------------------------

Już wszystko wiem. Na rachunku jest HuntKey x7 500W 80+ Platinum bo zaszła jakaś pomyłka w systemie. Premiera tych zasilaczy w ich sklepie już na dniach. Zresztą to tak jakby hurtownia - atrakcyjne ceny i bardzo dużo różnorakiego sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...170zł??? Przecież w Niemczech ten zasilacz kosztuje 450-500zł! Sam zobacz: http://cenowarka.pl/de/a614789.html (inna marka, ale zasilacz ten sam)

Ja bym ich za mniej niż 400zł nie sprzedawał. I tak jestem przekonany, że nawet za taką kwotę by to wykupili od ręki. No chyba że mi byś go odpalił za dwie stówy :P

A co do zasilacza, należy on do czołówki zasilaczy dostępnych na rynku. Fenomenalna jakość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc cena stanęła na 270zł ;) 100zł przebicie. Póki co została jedna sztuka. Bo ja już jedną zarezerwowałem :P Jutro odbiorę ;)

Dopytam co to za hurtowania itd. Swoją drogą jego Tata będzie tam znowu za Tydzień, więc jeśli kogoś interesuje ten zasilacz, to mogę ew. zagadać o jego przywiezienie, lub o inne PSU.

Miał przywieźć trzy SAMA TPS-600-1, ale były o 20 Euro droższe :) Pierwszy raz słyszę o takiej firmie :D A Oni je polecają :P Widać jestem mocno niedoinformowany :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem poszukiwania:

SAMA TPS-600-1

This is a leading Chinese manufacturer and exporter of computer cases and power supply. The range of our product line, good quality, and good service have made us one of the fastest growing companies of its kind in China.

Źródło (i inne produkty)

Żeby znaleźć ich stronę trzeba było wklepać w google: Guangzhou AOJIE Technologies ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jednak na to, że zasilacze SAMA robią... sami :D

SAMA is a Chinese brand with own factory. Just like many other small companies, their R&D power is quite weak IMO. The R&D head of Super Flower is also hired as the technical consultant there, so some of their recent designs look an awful lot like Super Flower's.
Czyli konkretnie o jakości się nic nie dowiemy dopóki ich nie przetestują, ale powinny mieć nieco podobieństw z SF.

Dzięki rafalluz i Travis @ jonnyguru za cynk!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dzisiaj z powodów zdrowotnych nie mogłem odebrać swojego PSU :( Ale kochany pracodawca dał mi wolny piątek, więc dziś z rana po niego pomykam :)

Chciałbym się dowiedzieć czegoś :) Zrobię mini-test ze zdjęciami, tylko zastanawiam się co mi potrzeba, by zrobić choć pół-profesjonalny test :) Jakich narzędzi mi do tego potrzeba.

Póki co mam Woltomierz i Watomierz :)

I jeszcze jedna sprawa, które mnie intryguje. Czy certyfikat powiedzmy 80+ Platinum od razu gwaranuje wysoką jakość zasilacza? Czy tylko daję gwarancję wysokiej sprawności, a samo wykonanie nie musi powalać?

Prawdę mówiąc o PSU mam tylko podstawowe pojęcie, i powiedzmy po jego budowie nie umiałbym określić, który jest OK, a który to bubel :)

Są jakieś hmmm.....objaśnienia różnych zagadnień? Felieton czy coś? :)

Choćby o co chodzi dokładnie z tymi tętnieniami, czy jakoś tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tętnień w domowych warunkach nie sprawdzisz. Z multimetrem jedyne co zrobisz to co najwyżej stabilność napięć pod obciążeniem (np. OCCT) zmierzysz... i tyle. :)

Sam certyfikat Platinum jest gwarncją tylko i wyłacznie sprawności zasilacza. Nie mierzy on jakości w żaden sposób (no chyba że zasilacz jest na tyle beznadziejny że nie potrafi oddać deklarowanej mocy, to wtedy certyfikatu nie dostanie :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH]

Z tego co czytalem na jonnyguru, to to jest poprostu zasilacz 650W, ktory do obciazenia 550W spelnia specyfikacje platinum a powyzej juz "tylko" gold.

Oczywiscie jakby byly te zasilacze jeszcze "w ofercie" to tez jestem zainteresowany :-) .Trzeba zaczac oszczedzac na pradzie bo drogi :P

Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc cena stanęła na 270zł ;) 100zł przebicie. Póki co została jedna sztuka. Bo ja już jedną zarezerwowałem :P Jutro odbiorę ;)

Dopytam co to za hurtowania itd. Swoją drogą jego Tata będzie tam znowu za Tydzień, więc jeśli kogoś interesuje ten zasilacz, to mogę ew. zagadać o jego przywiezienie, lub o inne PSU.

witam,

masz jeszcze możliwość sprowadzenia tego Kingwin'a ?

pzdrw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...