Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lauri91

Zacinający się komputer

Polecane posty

Witam serdecznie mam pewien problem z komputerem a mianowicie, gdy gram w gry po jakimś czasie robi się czarny ekran, wraca znów do gry, tylko tym razem gra i komputer się zawieszają, nie działa nawet kombinacja CTRL + ALT + DEL. Jeżeli ktoś wie co może być przyczyną i jak rozwiązać ten problem, to byłbym niezmiernie wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat tego komputera nie mam, bo koledze sprzedałem, ale z tego co pamiętam to konfiguracja jest taka:

Windows XP Professional Service Pack 3

karta graficzna: GeForce FX 5500

256 MB RAM

Procesor: Intel 1,6 GHZ

Modelu zasilacza nie pamiętam, ale wiem, że się przegrzewa.

Te gry nie są jakieś nowe, np. GTA San Andreas, PES 4 itp.

Jak pójdę do kolegi to zmierzę tą temperaturę i wstawię tu screen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zasilacz firmy BOX

Model: i325 (MEC 6250)

Co prawda powinno być tam iBOx, ale tak czy siak daleki byłbym od nazwania tego zasilaczem. Marnej jakości złom stanowiący zagrożenie dla komputera. Radziłbym wymienić na coś, co zasilaczem jest w rzeczywistości i naprawdę ma tyle W, ile podano na tabliczce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki polecasz zasilacz, taki lepszy, ale żeby nie był aż taki drogi? A od karty graficznej, to raczej tak się nie dzieje? Ten cały "zasilacz" to po 30 minutach sprawia, że komputer jest ciepły i właśnie tak po 15 minutach, góra 30 minutach komputer się zawiesza. A sprawdzić reinstalację systemu? Przeskanować go antywirusem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzić reinstalację systemu? Przeskanować go antywirusem?

Z reinstalacją systemu bym się wstrzymał, a przeskanować dobry antywirusem nie zaszkodzi.

Ponadto, jeżeli komputer się nagrzewa warto sprawdzić stan środka obudowy (czy nie jest mocno zakurzone, czy chłodzenie dobrze działa itp.)

A od karty graficznej, to raczej tak się nie dzieje?

Na 100% tego nie mogę wykluczyć.

A jaki polecasz zasilacz, taki lepszy, ale żeby nie był aż taki drogi?

Jako że komp ma już swoje lata, poszukałbym do niego jakiejś Delty lub Fortrona na allegro. Wersję 350W powinieneś znaleźć w ok. 50 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...