Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Matcior

Wyłącza się komputer

Polecane posty

Witam. Mam problem z moim komputerem, a mianowicie wyłącza się on podczas gry. Kiedy siedzę w necie wszystko jest git. Problem pojawia się podczas gry. Przy grach mniej wymagających typu metin mogę siedzieć parę godzin i nic, a czasami po 15 minutach gry ;/ Natomiast gdy gram w minecrafta wyłącza się po 5-15 minutach, a przy innych wyłącza się po 1-3 minutach gry. Czytałem trochę o tym i często przyczyną był zasilacz lub trzeba było wymienić pastę na radiatorze. Ale jak mam stwierdzić co jest tego na pewno główną przyczyną, bo nie chcę wyrzucać kasy w błoto.

Mój zasilacz to I-Box-SL8400BTX 400 W

Karta graficzna ATI Radeon HD 2600 XT

Procesor AMD ATHLON 64 X2 Dual Core processor 4200+ 2,21 GHz

1GB ramu

Proszę o pomoc. Z góry dziękuję ;)

PS Dzieje się też czasami, że włącza się komputer, słychać cały proces włączania lecz nie widać żadnego obrazu na monitorze. Po restarcie widać normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój zasilacz to produkt z czarnej listy, stanowiący zagrożenie dla sprzętu. Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że to on jest przyczyną problemów. Pożycz od kogoś porządny zasilacz i sprawdź, jak na nim będzie się komputer zachowywał.

Wymieniając zasilacz na porządny kasy w błoto raczej nie wyrzucisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tylko minuta?

Ogólnie masz trochę za ciepło. Natomiast karta graficzna szybko się nagrzewa i jej wysoka temperatura jest niepokojąca. Bardzo możliwe, że przy dłuższym graniu karta przekracza setkę i stąd te wyłączenia kompa. Być może winnym wysokiej temperatury jest po części zasilacz, ale radzę wyczyścić kompa, a szczególnie kartę i jej wentylator, oraz ewentualnie nałożyć nową pastę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby też pożyczyć od znajomego jakiś markowy zasilacz i poddać komputer testom. Jeśli wszystko będzie OK, masz winowajcę.

Alternatywnie: skombinuj sobie jakiś dobry miernik napięcia i sprawdź, co dokładnie robi ten I-Box z Twoim sprzętem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...