Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

osidiablo

Wolna nagrywarka

Polecane posty

Y.... :P nie wiem co odpowiedzieć ponieważ nie rozumiem co mam zrobić

Ktoś mi powie, jak dla chłopa jak zrobić wszystkie czynności typu sprawdzanie, które mnie dotyczą.

Napewno nie mam za dużo procesów. Jeśli to możliwe to może wirus, avast znalazł jakieś "możliwe" złośliwe oprogramowania.

Więc proszę mnie poinstruować.

Szybko tu odpowiadacie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek najprostsza rzecz - sprawdzenie DMA:

PPM na Mój Komputer->Właściwości->Sprzęt->Menedżer Urządzeń->Kontrolery IDE ATA/ATAPI. Tutaj sprawdzasz wszystko co ma w nazwie "Kanał IDE" (kliknij na to 2x LPM->Ustawienia zaawansowane i patrzysz jaki ma tryb transferu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ściągnij i zainstaluj program Malwarebytes' Anti-Malware (wersja darmowa wystarczy). Uruchom go, zaktualizuj i wykonaj pełne skanowanie. Po zakończeniu skanowania powstanie plik tekstowy, czyli właśnie log.

2. Uruchom program OTL. W OTL pozaznaczaj opcje Infekcja LOP - Sprawdzanie oraz Infekcja Purity - Sprawdzanie, Skanuj wszystkich użytkowników (resztę zostaw bez zmian), poza tym we wszystkich sekcjach zaznacz opcję Użyj filtrowania i kliknij Skanuj.

Jeśli masz jakieś oprogramowanie emulujące napędy (Daemon Tools, Alcohol 120% itp), to wykonaj kolejny krok. Jeśli nie, to przejdź od razu do punktu 4.

3. Ściągnij program Defogger, uruchom go i wyłącz nim emulację napędów. Następnie uruchom ponownie system.

4. Ściągnij program GMER. Nie zmieniaj żadnych opcji i kliknij przycisk Szukaj. Po zakończeniu pracy zostaniesz poinformowany, że log został zapisany w schowku. Otwórz notatnik, wklej go i zapisz na dysku.

W przypadku problemów z GMERem spróbuj uruchomić go w trybie awaryjnym, jeśli i to się nie uda, to będzie trzeba kombinować inaczej.

Na forum zamieść logi z Malwarebytes', OTL (otl.txt oraz extras.txt) i GMERa. Daj je albo jako załączniki do posta, albo wrzuć na wklej.org.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@osidiablo

W logu z MBAM znajduje się linijka:

c:\ściągi\two.worlds.ii-reloaded\Crack\rld-tw2k.exe (RiskWare.Tool.CK) -> Quarantined and deleted successfully.

Ponadto log wskazuje na to, że grałeś na prywatnych serwerach Metin 2. Otrzymujesz ostrzeżenie za piractwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest trzecie uruchomienie OTL. Log Extras.txt powinien powstać przy pierwszym. Jeśli masz jeszcze ten log, to go zamieść. Jeśli go nie masz, to w OTL użyj opcji Sprzątanie, następnie ponownie uruchom OTL i wykonaj nowe skanowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pana Org: :P to pewnie mojego brata, on lubi metina i lubił grać w two words. Przepraszam.

A po 2 Panie org troche prywatności! Na co jest PW?? Przecież to moje 1 wykroczenie na tym forum :P

I log :P Czekam na dalsze instrukcjie

Moje przeoczenie zapomniałem nacisnąć wyślij XD

Extras.Txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo błędów Windows Update (ale to są błędy sprzed miesiąca, więc widać już się naprawiło) oraz problemów z połączeniem, ale nic, co może wpływać na szybkość pracy napędu. Problemem może być Nero (czasem ma takie odpały), albo po prostu napęd już się zestarzał, lub wymaga czyszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tych płyt trzymaj się z daleka. Napędy komputerowe mają wysoką prędkość odczytu, a soczewka lasera wykonana jest z tworzywa, które taka płyta może łatwo porysować przy takiej prędkości. Jeśli wiesz, że dasz radę rozebrać i złożyć napęd, to rozmotuj go i wyczyść soczewkę patyczkiem higienicznym nasączonym jakimś detergentem (może być też wysokoprocentowy alkohol). Jeśli nie chcesz rozkręcać całego napędu przedmuchaj go sprężonym powietrzem. W tym wypadku pamiętaj, żeby trzymać pojemnik pionowo, bo przy przechyleniu może z niego wylecieć marznący płyn, który może uszkodzić laser.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, można nagrywać na mniejszych prędkościach, ale to nie musi pomóc. Jeśli dane płyty którą nagrywasz są w firmware nagrywarki (tzn. istnieje strategia nagrywania dla danej płyty), to zazwyczaj zmniejszenie prędkości sprawi, że jakość nagrań spadnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...