Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pikasso

Komputer się wyłącza

Polecane posty

prawdopodobnie masz uszkodzoną płytę główną, kiedyś miałem podobny problem, na początku były zwiechy takie że nie dało rady tego odwiesić, pomagało tak ze 20 restartów.

Ciach

Odradzam polecanie tego programu. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o sprzęt z sygnatury?

Nie mierzy się napięć programowo, należy w tym celu użyć miernika. Proponowałbym najpierw przetestować stabilność procesora, karty graficznej i ew. pamięci (KLIK, podpunkty Samoczynne restarty, Artefakty w grach). Możesz podać jakie skrajne wartości temperatur zanotowałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglbys bardziej sprecyzowac kiedy wystepuje restart? Czy jak osoagnales ta temp. 70+ stopni to wtedy Ci sie restartowalo, czy to jest zupelnie losowe? I kiedy (co robiles) jak problem pojawil sie pierwszy raz?

EDIT: Mozesz dac wiecej danych o dyskach twardych? Widze, ze masz dwa o dosc malej pojemnosci. Jaki rodzaj to jest HDD (na kabel IDE/SATA/SATAII), czy masz wiecej niz 1 system operacyjny i ktory jest master/slave? Byc moze w tym problem choc to tylko przypuszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje losowo czasami komp idzie 3h i nic, a czasem ledwo wskoczy pulpit i sie zresetuje. Przegrzanie odpada bo dzieje się to nawet jak pc jest chłodny. Dyski mam dwa 40gb baracude bardzo stara z 8lat już i 160gb maxtora mam go 2lata dyski są na IDE.Mam 1 system ta 40 to dysk z win może on powoduje problem

Restarty są losowe ,czasami są zaraz po tym jak pojawił się pulpit a czasami dopiero 30min później. Dyski to 40gb segate stary dysk już ma ok 8lat i 160gb maxtor ma 3lata chyba. Dyski są IDE ta 40 jest systemowa.Gdy dobiłem do tych 70+ stopni to nic sie nie działo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podkrecales ktorys z komponentow peceta?

Probowales pelny skan dyskow przez antywirusa? I jeszcze warto by przeskanowac dysk twardy pod katem uszkodzonych sektorow. Cos mi sie wydaje, ze pliki systemowe moga byc uszkodzone (nie wiem co moglo spowodowac to uszkodzenie). Nie powiedziales jak to bylo gdy pierwszy raz pecet zaczal swirowac.

Jezeli masz plytke ratunkowa dla Win to warto wykorzystac w celu eliminacji ew. wady OS i skupic sie na uszkodzeniach fizycznych komponentow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co kurz mogl zrobic to zmniejszyc przeplyw powietrza w wentach a z tego co pisales wczesniej wnioskuje ze to nie to, bo inaczej bys mial wysokie temp. dla procka/karty graf. Skoro wszystko dziala to sie ciesz ;] Lepiej przeskanowac dysk na wszelki wypadek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...