Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Chilkat

problem z głośnikami

Polecane posty

Średnio 5-10 minut po starcie systemu moje głośniki milkną, choć nie do końca. Jeżeli zanim to nastąpi odpalę jakikolwiek program, wszystko normalnie słychać, ale jeżeli dany program wyłączę, to po ponownym jego uruchomieniu dźwięku już nie słychać. Choć np. dźwięku z przeglądarki nie słychać w ogóle. Za to za pośrednictwem Menedżera Realtek HD Audio dźwięk słychać zawsze.

Po restarcie głośniki znowu współpracują przez te kilka minut, a potem od nowa wszystko się sypie.

Podobny problem jest ze skanerem, choć ten bardzo rzadko odmawia posłuszeństwa.

Z głośnikami problem zaczął się dzisiaj, ze skanerem jakiś miesiąc wczesniej. Niczego nie aktualizowałam, nie instalowałam też nic, co mogłoby mieć jakikolwiek wpływ na działanie sprzętu. Przejrzałam menedżera urządzeń, tam wszystko w normie. Nic wiecej mi do głowy nie przychodzi, generalnie jestem mocno zielona w tej dziedzinie.

Nawet najdrobniejsza wskazówka, co moze być przyczyną problemu będzie mile widziana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy, kiedy dźwięku już nie ma, suwaki regulacji głośności są ściągnięte w dół? Czy pozostają w normalnej pozycji? Lub też może zaznaczona jest tam opcja całkowitego wyciszenia dźwięku ( z angielska - MUTE)? Czasami jakiś wredny programik uruchamiający się wraz z systemem może mieszać w ustawieniach głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałam, że zapomnę o czymś istotnym napisać, przepraszam za to.

To pierwsza rzecz, którą poszłam sprawdzić jak zobaczyłam, że coś jest nie tak. Kiedy próbuję wyświetlić regulację głośności, za każdym razem jestem raczona informacją, że "nie ma dostępnych urządzeń miksujących" i ze działanie programu zostanie teraz zakończone. Tak jakby głośniki nie były podłączone. Teraz też mi sie ten komunikat pokazuje. Żeby było zabawnie, mam włączonego Windows Media Playera z którego wszystko normalnie słychać. A już z takiego np. Youtube'a nie słychać nic. Teraz wyłączyłam WMP i włączyłam go znowu... i dostałam podobny komunikat jak przy regulacji głośności. Zaczynam myśleć, że to po prostu jakiś malware :I

edit: combofix załatwił sprawę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...